Par autoru: Aldis Bite

Eksperts Aldis Bite
„AutoMedia.lv” eksperts komerctransporta jomā. Kā erudīts autojomas speciālists sevi apliecinājis žurnālā „Auto”, strādādams šī izdevuma redakcijā gandrīz no pirmsākumiem. Vēlāk strādājis dažādiem izdevumiem, tostarp žurnālam „Next”, laikrakstam „Diena”, šobrīd arī žurnālam „Autobild Latvija”. Solīdu pieredzi iekrājis, darbojoties ne tikai vieglo automobiļu, bet arī komerctransporta jomā, tanī skaitā kravas automobiļu sektorā, kā arī pētot auto satiksmes lietas un auto piederumus. Autovadītāja stāžs 25 gadi. Labprāt brauc ne tikai ar automobiļiem, bet vasarā arī ar velosipēdu.
Uzdot jautājumu ekspertam »Eksperta atbildes

Nē, šobrīd tāda konkursa nav! Iespējams, tas ir AUTOMEDIA.lv tuvāko  gadu uzdevums. Latvijā kravas auto tirgus segmentā  >16 t ir 1400 līdz 1500 vienību. Aptuveni 300 auto nodarbināti vietējos jeb starppilsētu pārvadājumos, bet 1000 - 1100 vilcēju starptautiskajos kravas auto pārvadājumos. Speciālisti 2013. gadā gaida kravas auto atjaunošanos, jo šobrīd  tajā ir daudz vilcēju, kas iegādāti pirms  finansu krīzes un četru līdz  sešu gadu laikā ir pamatīgi nolietojušies.Interesanti, ka arī starptautiskā mērogā gaidāmi nopietni jaunumi. Par 2013. gadā tirgū ienākošo Volvo FH jauno modeli jau rakstījām. Zināms, ka arī  Scania no tās galvenā akcionāra Volkswagen puses tiek spiesta aktīvai darbībai. Kā zināms, ilgadējais (gandrīz 20 g.) Scania  CEO jeb valdes priekšsēdētājs Leifs Ostligs tagad ir  Volkswagen valdē, no kuras ir saņēmis uzdevumu trīs gadu laigā restrukturizēt  Volkswagen Grupas,  kā arī MAN un SCANIA komercauto politiku.Gaidām jaunumus, bet par kravas auto konkursu Latvijā- ieliksim to nākotnes mērķu sarakstā. Priecīgus visiem Ziemassvētkus un Laimīgu 2013. gadu! Ar cieņu, Aldis BITE
Nav komentāru
Labdien , Kārli! Tiešām, šī gada Parīzes auto izstādē jeb Mondial de L’Automobile 2012 Ford stendā izstādīja 2014.gada Ford Tourneo Connect. Tirdzniecībā Eiropā tas nonāks 2013.gada otrajā pusē, bet ASV ar nosaukumu Ford Transit Connect Wagon to pārdot sāks 2014. gada sākumā,vispirms demonstrējot NAIAS izstādē Detroitā. Diemžēl, līdz šim nav zināmas precīzas cenas. Tās tiks nosauktas nākamā gada martā - Ženēvas auto salonā. Auto veidots uz Ford globālās C platformas, uz kuras izgatavo Ford Focus un Ford Kuga/Escape. Jau zināms, ka Eiropā šo mašīnu komplektēs ar trim dažādiem dīzeļmotoriem, kā arī 1,0 litra EcoBoost un 1,6 litru EcoBoost benzīna motoriem. Eiropā tiks pārdotas divas versijas - piecvietīgais Tourneo Connect un septiņvietīgais Grand Tourneo Connect. Auto tiks komlektēts ar Active City Stop drošības sistēmu, kas pasargā no avārijām mazos kustības ārumos, arī Ford Sync sistēmu, kas avārijas gadījumā sazvana 911 un izsauc palīdzību uz CSNg vietu pēc GPS koordinātēm.  
Nav komentāru
Top