„Apple” patentējuši auto multimediju sistēmu

Apple_car

Amerikāņu datorspeciālisti no „Apple”, apgūstot jaunus tirgus segmentus, noformējuši pirmo patentu automobiļu aprīkojuma jomā, turklāt būtiski, ka tas nav vis kāda otršķirīga elektroniska ierīce, bet pilnvērtīga multimediju sistēma.

„Apple” auto multimediju projekta iniciators ir Timotijs Praiers – kompānijas skārienjutīgo ekrānu ražošanas nodaļas vadītājs. Viņa lolojums ir tehnoloģiski krietni komplicētāks nekā „Volkswagen” grupas automobiļos izmantojamie multimediju centri. Tas māk automātiski pielāgot ne tikai ekrāna, bet arī atsevišķu taustiņu, kuriem tuvojas cilvēka pirksts, spilgtumu, bet uz pieskārienu reaģē ar atbildes vibrāciju līdzīgi kā modernie viedtelefoni.

Vēl viens „Apple” jaunievedums

ir iespēja multimediju kompleksu vadīt ar lāzera staru.

Kompānijas pārstāvji apgalvo, ka tas padarīs ierīci pieejamu arī aizmugurējā sēdekļa pasažieriem. Un, protams, tai ir arī beidzamajā laikā tik modernā balss vadības funkcija.

Kā liecina „Apple” izplatītā informācija, izstrādātais multimediju centrs ir pilnībā integrējams automašīnas elektroniskajā tīklā, proti, ar tā palīdzību var kontrolēt un vadīt ne tikai izklaides, komunikācijas un komforta funkcijas, bet arī dažādas citas sistēmas no logu pacēlājiem līdz pat dzinēja vadības blokam.