Aprdrošinātājs: Janvāra sākumā Rīgā intensīvi zog dārgu mašīnu sānskata spoguļus

BMW X5 presentacija_Riga 02.11.2013. 06

Gada sākums virknei autoīpašniekiem iezīmējies ar nepatīkamiem pārsteigumiem, jo auto spoguļu zādzības pēc neliela pieklusuma perioda rudenī, ir atsākušās ar jaunu sparu, liecina apdrošināšanas kompānijas „If” iesniegtie atlīdzību pieteikumi.

Īpaši jāuzmanās visai dārgu spēkratu īpašniekiem. Piemēram, lielā spoguļzagļu cieņā atkal ir „BMW” (īpaši X5 spogulīši), kas veido 34% no visiem zagtajiem auto spoguļiem.

Janvārī vērojams arī līdz šim nebijis zagļu intereses pieaugums par „Porsche Cayenne” spogulīšiem,

kuru nomaiņa izmaksā ap 900 līdz 1000 eiro. Pēdējos mēnešos salīdzinoši daudz zagti arī „Mercedes–Benz” un „Lexus” mašīnu spoguļi, kā arī „Audi” un „Land Rover” un spogulīši. Dažkārt automašīnām nodarīto bojājumu raksturs liecinot, ka zagļi nereti nezina konkrētās automarkas specifiku un, mēģinot nozagt spogulīšus, sabojā elektroniku, kā arī sabojā spoguļu stiprinājuma vietas vai pat nolauž visu korpusu.

Turklāt 80% šādas zādzības notikušas publiskās vietās Rīgas centrā – autostāvvietās vai arī pie lielajiem tirdzniecības centriem,

liecina „If Apdrošināšana” Atlīdzību daļas apkopotā informācija.

„Zādzību pieaugums bija vērojams jau decembrī, kad mēnesī saņemtais KASKO atlīdzību skaits par nozagtiem spoguļiem par 30 – 50% pārsniedza iepriekšējos mēnešos saņemto pieteikumu skaitu,” informē „If Apdrošināšana” Transporta atlīdzību daļas vadītājs Pāvels Valainis.

Auto spoguļu zādzības joprojām ir ienesīga nodarbe, jo spogulis ir viegli nozogama auto detaļa ar salīdzinoši lielu vērtību, un, kā zināms, profesionāli zagļi spoguļu stikliņus var nozagt dažu sekunžu laikā.