Ar jauniem spēkiem uz Dakāru

Honda_crf450_rally

Motociklu ražotājs „Honda” nodevis atklātībai pirmo informāciju par jauno sacīkšnieku „CRF450 Rally”, ar ko rūpnīcas komanda startēs 2014. gada Dakāras rallijā.

Lieki teikt, ka runa ir par „biznesa projektu Dakāra”, kas nākamā gada janvārī atkal norisināsies nevis Āfrikas tuksnesī, bet gan Argentīnā, Bolīvijā un Čīlē.

Atgādināsim, ka 2013. gadā „Honda” pēc 24 gadu pārtraukuma ar „CRF450” atgriezās Dakāras maratonrallijā. Savukārt laika posmā no 1981. līdz 1989. gadam japāņu ražotāja komanda Parīzes-Dakāras rallijā izcīnīja piecas uzvaras.

Honda_crf450_rally_2

Ražotāja pārstāvji uzsver, ka šā gada pasākums deva konstruktoriem lielu daudzumu noderīgas tehniskās informācijas, kas ļāva pilnveidot dzinēja ieplūdes traktu, aerodinamiku, uzticamību, kā arī vienkāršot apkopes mezglus.

Honda-crf450-rally

„CRF450 Rally” ir izgatavots uz sērijveida enduro modeļa „Honda CRF450X” bāzes. Tā dzinējs ir aprīkots ar programmējamu degvielas iesmidzināšanas sistēmu „PGM-FI”, kas nodrošinās ekonomisku un uzticamu motora darbību sarežģītajos rallija apstākļos. Dakāras rallijā jauno modeli izmantos vienīgi pieci „Team HRC” braucēji, bet jau 2014. gada janvārī (pēc rallija) tas būs pieejams arī citiem interesentiem.

„Honda CRF450 Rally” debija un pirmās ugunskristības paredzētas jau pēc pāris nedēļām Marokas maratonrallijā.

Birkas: