Ar plašāku skatu trasē

mercedes-benz_camera_1

Kompānijas “Mercedes-Benz” inženieri ir izgatavojuši video kameru, kas spēj uzņemt pilnu (360 grādu) panorāmas attēlu.

Pateicoties modernajām tehnoloģijām, beidzamajos gados sporta sacīkšu reportāžas ir kļuvušas krietni atraktīvākas – TV skatītāji virtuāli piekļūst tuvāk notikumiem, attēls ir stabils, ass un krāsains. Jau pierasts, ka uz sacīkšu mašīnas vai motocikla novietota kameras ļauj palūkoties uz notikumiem no dažādiem rakursiem.

Bet “Mercedes-Benz” motoru sporta speciālistu jaunākā izstrādne pavērs līdzjutējiem vēl nebijušas iespējas.

Panorāmas videokamera – tā ieraksta attēlu ar frekvenci 40 kadri sekundē – ļauj tiešsaistē sekot notiekošajam visapkārt mašīnai. Tā jau izturējusi pirmos praktiskos izmēģinājumus “Mercedes AMG” F1 komandas testos Silverstonas trasē.

mercedes-benz_camera_3

Kā redzams attēlā, platleņķa kamera atrodas stikla sfērā, kas nostiprināta uz sacīkšu mašīnas sānu pontona. Sākotnēji šāda tehnoloģija tika izstrādāta, lai komandas inženieri testu laikā labāk varētu novērot formulas uzvedību trasē, taču drīz vien “Mercedes” bosi saprata, ka var ar šāda video aprīkojuma palīdzību kvalitatīvi iepriecināt arī autosporta fanus. Tiek solīts jau tuvākajā laikā laist tirgū speciālu aplikāciju “F1 360″, kas ļaus ikvienam gribētājam savā datorā vai viedtālrunī vērot F1 testu braucienus un sacīkstes no Luisa Hamiltona vai Niko Rosberga mašīnas.

Birkas: