Arī baltkrievi gatavo elektroskūteri

Minsk_electro_4

Baltkrievu motociklu ražotājs „M1nsk” gatavojas laist klajā oriģinālu un salīdzinoši nedārgu videi draudzīgu divriteņu transportlīdzekli.

Elektroskūterim izdomāts neparasts nosaukums – „Upa Upa 500e”. Varbūt to „Upa Upa” paredzēts lasīt krievu transkripcijā kā „Urā, Urā”..?

Minsk_electro_1

Dizaina un gabarītu ziņā tas atgādina antīku motovelosipēdu. Starp citu, tam pat ir pedāļi ar ķēdes pievadu uz aizmugurējo riteni.

„Upa Upa 500e” aprīkojumā ir elektromotors ar 500W jaudu.

Minsk_electro_3

Tas noglabāts aizmugurējā riteņa rumbā. Dzinējam strāvas rezervi nodrošina litija-jonu akumulatoru baterija, kas, kā liecina ražotāja informācija, nodrošina 50 km gaitas rezervi. Tātad, ja plānojat garākus braucienus, nāksies piestrādāt ar pedāļiem. Bet akumulatoru pilnai uzlādei no 240V sadzīves elektrotīkla būs nepieciešamas aptuveni četras stundas.

„M1nsk” elektroskūtera svars ir 55 kg. Bāzes komplektā paredzēts neliels slēgts bagāžas koferītis, kas nostiprināts pie priekšējās dakšas.

Pircējiem tiks piedāvāti seši dažādi krāsojuma varianti: zaļš, gaiši zils, sudraba, ceriņkrāsas, pelēks un melns.

Minsk_electro_5

Ražotāja pārstāvji ziņo, ka „Upa Upa 500e” plānotā cena ir 16 330 000 Baltkrievijas rubļi, kas mums saprotamās vienībās ir aptuveni 1230 eiro.