„Audi A8” tiek aprīkots ar jauniem, īpaši efektīviem pagriezienu rādītājiem

Audi A8 light

Modernizētajā „Audi A8”, kas tiks prezentēts Frankfirtes autošovā, pagriezienu rādītāji sastāv no gaismas elementiem, kas iedegas noteiktā secībā. Tas ļauj pārējiem satiksmes dalībniekiem labāk saprast autovadītāja nodomus – pat sarežģītos braukšanas apstākļos.

„Audi A8” pagriezienu rādītāji tagad norāda griešanās virzienu novatoriskā veidā, kam ir potenciāls nākotnē ievērojami uzlabot satiksmes drošību. Tas tādēļ, ka rādītāji sniedz vizuālu signālu, kas ir viegli un ātri uztverams – pat garos braucienos un sliktas redzamības apstākļos.

Katrā no modernajiem priekšējiem lukturiem ir 18 gaismas diodes, kas izkārtotas septiņos blokos sadalītā līnijā.  Katrā aizmugurējā lukturī ir 24 gaismas diodes astoņos segmentos, kas tiek izmantoti, lai dinamiski norādītu griešanās virzienu.

Mirgošanas laikā pagriezienu rādītāju LED bloki tiek aktivizēti pēc kārtas ar 20 milisekunžu intervālu no iekšpuses uz ārpusi griešanās virzienā.

Pēc 150 milisekundēm deg visi segmenti, vēl pēc 250 milisekundēm tie iedegas ar pilnu intensitāti. Tad pagriezienu rādītāji izdziest, lai atsāktu iedegšanās secību no jauna.

Ņemot vērā to spējas, „Audi” matricu staru LED priekšējos lukturus var uzskatīt par revolucionāru inovāciju, uzsver ražotājs. Katrā priekšējā lukturī 25 gaismas diodes veido ļoti daudzveidīgu tālo gaismu staru. Kad borta kamera priekšā uztver citus transportlīdzekļus, matricu staru LED priekšējie lukturi nomaskē attiecīgo sektoru, aptumšojot vai izslēdzot atsevišķas diodes. Pārējās zonās tiek saglabāts ļoti spožs apgaismojums.

„Audi” matricu staru LED priekšējie lukturi ir aprīkoti arī ar pagriezienu rādītājiem, kuru darbība balstīta uz navigācijas datiem, un komplektācijā ar nakts redzamības palīgsistēmu – ar brīdinājuma gaismām, kas brīdina autovadītāju par gājējiem tumsā un arī pašus gājējus.

Birkas: