„Audi” prezentē jaunu apgaismes tehnoloģiju

headlights14__01

Kompānija „Audi” iepazīstinājusi ar nākamās paaudzes gaismas diožu starmešiem, kuros izmantota jauna „Martix LED” tehnoloģija.

Kā ziņo Ingolštates kompānijas preses centrs, jaunos lukturus pirmais aprīkojumā iegūs nākamās paaudzes „A8”, kas nāks klajā šā gada beigās.

„Ar šo mēs atveram jaunu lappusi auto apgaismes tehnikas jomā,” ar lepnumu uzsver „Audi” pārstāvji.

„Audi Matrix LED” gaismas ķermenim nav atsevišķa tuvo un tālo gaismu elementa.

Tas sastāv no 25 LED blokiem, kas sadalīti piecās grupās. Katrai no grupām ir atsevišķs atstarotājs un lēca. Diodes tiek izslēgtas, ieslēgtas vai daļēji aptumšotas atbilstoši konkrētai situācijai uz ceļa. Apgaismojuma intensitāti un virzienu regulē speciāla datorprogramma, kas analizē datus, ko saņem no auto priekšpusē uzstādītas video kameras.

Kolīdz kamera fiksē pretim braucošas automašīnas gaismas, sistēma automātiski izslēdz vai „pieklusina” dažus augstāk vērstos starmeša sektorus, kamēr palikušie turpina spīdēt ar pilnu jaudu, maksimāli izgaismojot kustības virzienā esošo ceļa sektoru. Kolīdz mašīnas ir izmainījušās, izslēgtie LED bloki atkal tiek aktivizēti. Tādējādi mašīnas priekšā pastāvīgi ir maksimāli izgaismots ceļš, bet vadītājs datorizētās sistēmas organizētā stara izmaiņas braukšanas laikā praktiski nemana.

Ražotājs apgalvo, ka „Audi Matrix LED” lukturiem būs atšķirīgs, atpazīstams mirdzums, kas padarīs tos pievilcīgus arī dienas gaismā.

Birkas: