Bagātinās „Lada Kaļina” aprīkojumu!

Lada-kalina-03

Varbūt mums, te, no Rietumu puses raugoties, liekas, ka „AvtoVAZ” ir viens pamatīgs stagnācijas muklājs, kur nenotiek nekāda attīstība, taču tas tā nav.

Krievijas „žiguļu” ražotājs ziņo, ka populārajam modelim „Kaļina” sagatavojis jaunu aprīkojumu. Tiesa, ja parasti esam pieraduši, ka jauns aprīkojums līdzi nes kādas nebūt jaunas papildu funkcijas, tad „AvtoVAZ” izlolotais muzikālais centrs – gluži otrādi – būs tehniski pieticīgāks nekā līdz šim pieejamā ierīce.

Ražotāja pārstāvji šo jaunumu dēvē par „vienkāršotu radioaparātu”.

Taču, ja šobrīd „Kaļina” aprīkojumā piedāvātais muzikālais centrs ar USB pieslēgvietu un SD karšu lasītāju tika piedāvāts tikai kā papildu aprīkojums, tad jauno radio paredzēts uzstādīt jau bāzes komplektācijā. Tas (skat. attēlu) tomēr ir labāk nekā vienkārši niša.

Lada_kalina_int

Bez tam tuvāk gada beigām „AvtoVAZ” sola iekļaut „Kaļina” aprīkojumā tādu revolucionāri modernu tehnoloģiju kā GPS navigāciju.

Tiesa, pat ne visai kritiski pret pašmāju izstrādājumiem noskaņotie krievu mediji ir atzinuši, ka „gadžeti” (ak, kā krieviem patīk šis vārds!), ko kā oriģinālo aprīkojumu piedāvā autoražotāji, parasti kvalitātes ziņā ir visai nožēlojami, bet maksā tik pat vai pat vairāk, kā pasaulē pazīstamu zīmolu krietni augstākas klases izstrādājumi. Tas attiecas gan uz mūziku, gan uz navigāciju.

Un vēl viens jaunums, ko drīzumā sola „AvtoVAZ” ir labāka skaņas izolācija. Tas nekas, ka pagājušā gada vidū tirgū nonāca atjaunināts „Kaļina” modelis. Skaņas izolāciju acīmredzot uz to brīdi vēl nebija izdevies sakārtot. Taču gan jau – ja darbi labi veiksies, tad vasaras otrajā pusē!

Birkas: