Bavārieši laiž klajā elektroskūteri

BMW-C-Evolution_1

Pilsētas mobilitātes programmas ietvaros, attīstot videi draudzīgus spēkratus, kompānija „BMW” prezentējusi pirmo elektrisko skūteri „C evolution”.

„BMW” ekoloģisko transportlīdzekļu līniju aizsāka ar elektromobili „i3”. Jau ziņots, ka tam drīz sekos hibrīdauto „i8”, bet tagad šai saimei pievienojies elektriskās piedziņas skūteris. Interesanti, ka tam izmantoti tie paši akumulatoru moduļi, kas „i3”, tikai atšķirība ir tāda, ka šeit tie ir trīs ar kopējo kapacitāti 8 kWh, nevis astoņi, kā nepieciešams automobilim.

BMW-C-Evolution-Wallpapers-13

Lai akumulatoru bateriju no sadzīves (240 V) elektrotīkla uzlādētu līdz 80% ir nepieciešams nedaudz vairāk kā divas stundas, un ar to var veikt aptuveni 100 km distanci.

BMW-C-Evolution-Wallpapers-1

„BMW” ekoloģiskā skūtera cena gan ir „grūti sagremojama” – 15 750 eiro.

„C evolution” sver 265 kg, bet, kā uzsvērts ražotāja izplatītajā informācijā, masa ir vienmērīgi sadalīta starp asīm, turklāt smaguma centrs novietots salīdzinoši zemu. Tā aprīkojumā esošais elektromotors attīsta 47,5 ZS (kāda vāciska precizitāte!) un 2 Nm. Braucējs var izvēlēties no četriem darba režīmiem: „Eco Pro”, „Road”, „Sail” un „Dynamic”. Tie atšķiras ar paātrinājuma un bremzēšanas intensitāti, tātad faktiski – ar enerģijas izlietošanas un atjaunošanas efektivitāti.

BMW-C-Evolution-Wallpapers-4

Atšķirībā no citiem elektriskajiem skūteriem, „BMW” C evolution” ir aprīkots ar elektronisko vilkmes kontroles sistēmu, kas ierobežo velkošā riteņa izslīdēšanu.

Tam ir stilīgs, futūristisks izskats un piedāvājumā būs četras atšķirīgas krāsu kombinācijas.

BMW-C-Evolution-Wallpapers-5

Birkas: