Bērnu sēdeklīši ir netīrāki nekā tualete

Bernu_sedeklitis_2

Birmingemas Universitātes mikrobiologu nesen veiktā pētījuma rezultāti liecina, ka automašīnu bērnu sēdeklīšos ir divreiz vairāk patogēno mikroorganismu nekā vidējā statistiskā tualetē.

Veicot bērnu sēdeklīšu izpēti, zinātnieki vienā kvadrātcentimetrā saskaitījuši vairāk nekā 100 dažādu sugu mikrobu, tostarp zarnu nūjiņas, salmonellas, dažādas pelējuma sēnes un vairākus citus bīstamus patogēnos mikroorganismus. Salīdzinājumam sabiedriskā tualetē tādā pašā platībā tiek uzskaitītas vidēji 50 mikroorganismu sugas.

Pētījuma gaitā tika apsekotas arī citas auto salona zonas. Un atklājās, ka kopumā automobilis ir ievērojami netīrāks par tualeti. Visvairāk patogēnās mikrofloras „dzīvo” kāju apvidū – salona paneļu apakšdaļā un mīkstajā grīdas segumā. Tur tika ikvienā kvadrātcentimetrā konstatēti pat vairāki tūkstoši mikroorganismu.

Aptuveni 2/3 auto lietotāju neapzinās riskus, kas saistīti ar netīrību salonā.

Statistika liecina, ka tikai katrs piektais īpašnieks biežāk kā reizi gadā veic visaptverošu salona tīrīšanu.

Zinātnieki norāda, ka parasta dzēriena bundža, pirms lietošanas nokritusi vadītājam pie kājām, var kļūt par cēloni smagai infekcijas saslimšanai. Taču, cik bieži ikdienā nenākas redzēt, kā vecāku švaki pieskatīts mazulis uzlasa no grīdas un apēd tur izbirušus cepumus vai kādus citus gardumus.