Bērts Munro turpina uzstādīt rekordus

Atrakais_indianis

Jaunzēlandiešu motobraucējs Herberts Džeimss Munro, kura dzīvesstāsts izmantots par pamatu filmas „Pats ātrākais indiānis” scenārijam, 36 gadus pēc nāves ir „uzstādījis” vēl vienu rekordu.

Patiesībā viņa dēls Džons ir atradis matemātisku kļūdu, kas pielaista 1967. gada 26. augustā, aprēķinot vienu no viņa tēva brauciena rezultātiem. Toreiz Bērts Munro ar savu 963 cm3 „Indian Fuel Streamliner” uz Bonevilas sālsezera centās uzstādīt ātruma rekordu slēgto motociklu kategorijā ar dzinēja darba tilpumu līdz 1000 cm3. Viņam izdevās pārspēt iepriekšējo rezultātu, noturot distancē ātrumu 183,586 jūdzes stundā (295,453 km/h).

Bet tagad, 47 gadus pēc šī rekorda fiksēšanas atklājies, ka ātruma rēķinos iezagusies kļūda.

„Reiz es ar kalkulatoru pārbaudīju tā brauciena rezultātu un sapratu, ka aprēķinos bija pazudis pusjūdzi garš trases nogrieznis,” stāsta Bērta Munro dēls Džons. „Es tūdaļ sazinājos ar AMA (Amerikas Motociklu asociācija),

taču tur man atbildēja, ka viņi kļūdas nepielaižot.

Bet, kad aizsūtīju viņiem attiecīgā rezultātu protokola kopiju, viņi atzina manus aprēķinus par pareiziem.”

Un tā nu sanācis, ka 36 gadus pēc nāves aizrautīgais motobraucējs iz uzstādījis jaunu ātruma rekordu, un tas ir 184,087 jūdzes stundā. Šis fakts ir apstiprināts ar attiecīgu AMA sertifikātu.