Bilstein izstrādājis amortizatorus speciāli kemperiem

BILSTEIN_B6_Camper_Advanced_3

Kemperi parasti tiek būvēti uz kravas furgona platformas, taču standartā ir ievērojami smagāki pat bez kravas to stacionāro iekārtu dēļ. Attiecīgi arī amortizatoriem jāiztur krietni lielāka slodze. Zināmais amortizatoru ražotājs Bilstein 2022.gadā izstrādāja divu veidu speciāli kemperiem paredzētus amortizatorus. Pirms kemperu jaunās sezonas sākuma, iespējams, ir vērts veikt jūsu kempera ritošās daļas atjaunošanu, pirms auto kļuvis grūti kontrolējams.

Pērn Bilstein laida klajā divus jaunus kemperu amortizatorus – B6 Camper un Camper Advanced. Šī produktu līnija nodrošina ievērojami ērtāku un drošāku vadāmību par pārvaldāmām izmaksām, abgalvo Bilstein. Turklāt

uzstādīšanai nav jāpatērē lielāks darbs nekā gadījumā ar parastajiem amortizatoriem.

Abi amortizatoru tipi galvenokārt paredzēti kemperiem, ir furgons Fiat Ducato (no 2006. izlaiduma gada), kā arī faktiski identiskie Citroën Jumper un Peugeot Boxer.

BILSTEIN_B6_Camper_Advanced_lifting_platform_1

Bilstein B6 Camper ir augstas veiktspējas amortizatori, kas ievērojami uzlabo vadāmību. To triecienu absorbējošās īpašības ir pielāgotas dzīvojamo transportlīdzekļu prasībām, jo parametri iegūti vairāku tūkstošu stundu ilgušu izmēģinājumu un ceļa testu gaitā. Īpašā iestatīšana nodrošina papildu drošību sānvējā un līkumos, novēršot sānsveres. Tajā pašā laikā tiek palielināts braukšanas komforts.

Bilstein B6 Camper Advanced darbojas ar selektīvu triecienu absorbciju, kuras pamatā ir DampMatic princips. Princips darbojas šādi: mīkstajā jeb komforta iestatījumā amortizatora eļļa plūst gan caur galveno virzuli, gan speciālu apvedceļu. Ja amortizatora vibrācijas amplitūda kļūst lielāka braukšanas apstākļu dēļ, vadības virzulis aizver apvedceļu, un visu eļļas tilpuma plūsmu apstrādā galvenais virzulis. Tā kā plūsma tādējādi tiek samazināta, amortizators darbojas jūtami stingrāk.

Lejā, parasts amortizators, vidū Bilstein B6 Camper, augšā Bilstein Camper Advanced

Lejā, parasts amortizators, vidū Bilstein B6 Camper, augšā Bilstein Camper Advanced

Attiecīgi B6 Camper un Camper Advanced spēj nodrošināt labu rites komfortu kreisēšanas laikā un zibenīgi kļūt stingri, tiklīdz vadītājam nākas veikt izvairīšanās manevrus. Amortizators pilnībā automātiski izvēlas vienu no divām raksturīgām līknēm, pamatojoties uz mehānisku procesu, izmantojot ceļa pārraidītās vibrācijas.