„BMW” bokserrodsters ir atgriezies

Bmw_r1200r_3

Uz brīdi šķita, ka klasisko rodsteru „R 1200 R” bavāriešu motociklu ražotāja modeļu gammā ir nolēmuši aizmirstībai, aizstājot ar atraktīvākiem modeļiem „R nine T” un „S 1000 R”, taču tas gluži kā Karlsons, kas dzīvo uz jumta, atkal ir atgriezies.

Septembrī Ķelnē (Vācijā) notikušajā starptautiskajā motociklu izstādē „BMW Motorrad” prezentēja jaunās paaudzes klasiku – „R 1200 R”.

Bmw_r1200r_6

Rodsters ieguvis jaunu tilta tipa tērauda cauruļu rāmi, kurā dzinējs kalpo kā nesošais elements. Bet par spēka agregātu tam izmantots tas pats 1170 cm3 DOHC dzinējs ar šķidruma dzesēšanu, kas jau kalpo „R 1200 GS”, „R 1200 GS Adventure”, „R 1200 RT” un jaunajam „R 1200 RS”. Tas attīsta 125 ZS (pie 7750 apgr./min) un 125 Nm. Salīdzinājumā ar priekšteci tam būtiski palielināta grieze, turklāt tagad tā pieejama plašākā diapazonā. Pārveidota gaisa filtra kaste un jaunas formas gaisa ieplūdes atveres, kā arī vidū novietots radiators palīdz veidot slaido priekšgala siluetu, pēc kā tā tiecas visu rodsteru dizaineri.

Jaunais „R 1200 R” jau standartā aprīkots ar divu braukšanas režīmu sistēmu: „Road” un „Rain”. Līdztekus ABS bāzes komplektā ietilpst arī automātiskā stabilitātes sistēma (ASC). Ja klients izvēlas papildu režīmu „Pro”, tad viņš iegūst dinamisko stabilitātes sistēmu (DTC) ar motocikla sasvēršanas kontroles funkciju, kā arī vēl divus braukšanas iestatījumus – „Dynamic” un „User”.

Bmw_r1200r_1

Savukārt jaunākās paaudzes elektroniski kontrolējamā piekare „Dynamic ESA” vadītājam nodrošina bezprecedenta vadāmības drošību, dinamiku un komfortu. Tai paredzēti divi darba režīmi – „Road” un „Dynamic” –, kas spēj automātiski piemērojoties braukšanas apstākļiem, kā arī veicamajiem manevriem.

Nopietnu revīziju piedzīvojis jaunā R 1200 R mērinstrumentu panelis.

Tajā analogais spidometrs ir kombinēts ar TFT displeju, kas nodrošina īpaši plašu informācijas izvērsumu.

Trīs noformējuma un krāsojuma varianti izteiksmīgā veidā vēl spilgtāk izceļ jaunā „R 1200 R” spēcīgo raksturu. Standarta krāsojums ir nemetālisks „Cordoba” zilais. „Style 1” nozīmē nemetāliskas baltās krāsas „Light” kombināciju ar „Racing” sarkanas krāsas rāmi. Bet „Style 2” kombinē pelēku „Thunder” metāliku un matētu rāmja krāsu „Agate”.

Birkas: