„BMW” gatavo lāzera starmešus

BMW_laser_beam

Bavāriešu sportiskais modelis „i8”, ko paredzēts laist tirgū 2015. gadā, kļūs par pasaulē pirmo sērijveida auto, kam aprīkojumā būs lāzera galvenās gaismas lukturi.

Savulaik „BMW” iepriecināja zīmola cienītājus ar t.s. „eņģeļa acīm”, bet tagad pienācis laiks revolucionāri jaunai lukturu optikai.

Protams, sākotnēji lāzera starmešu bloks būs pieejams kā papildaprīkojuma elements, bet

sērijveidā „i8” būs diožu gaismas.

Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, jaunās konstrukcijas starmešiem ir vesela rinda priekšrocību gan no drošības, gan efektivitātes, gan estētiskā viedokļa salīdzinājumā ar līdz šim izmantotajiem. Lāzera gaisma ir monohroma, t.i., tai ir tikai viens viļņu garums un viena krāsa. Pateicoties tam, iespējams iegūt lielu gaismas intensitāti un ļoti precīzu gaismas stara kūli. „BMW” uzsver, ka lāzera gaismas stars ir vairāk nekā divas reizes garāks nekā LED tālo gaismu stars, proti, tas ļauj izgaismot automašīnas priekšā līdz 600 m garu sektoru.

BMW-i8-Laser-Headlight-3

Lāzera starmeši ir energoefektīvi, tādējādi ļauj taupīgāk izmantot hibrīdauto vai elektromobiļa akumulatoru uzkrāto strāvas rezervi. Turklāt lukturu moduļi ir ļoti kompakti, kas paver dizaineriem plašākas improvizācijas iespējas, veidojot automašīnas „seju”.

Informācijai: „BMW i8” zem motora pārsega atradīsies hibrīdsistēma, kur tandēmā būs apvienots 1,5 l/231 ZS benzīna dzinējs un elektromotors ar 131 ZS jaudu. Auto no nulles līdz simtam paātrināsies 4,4 sekundēs. Tā vidējais degvielas patēriņš būs 2,5 l/100 km. Automobiļa plānotā cena – 126 000 eiro.

Birkas: