„Bose” piedāvā trokšņu slāpētāju

Bose

Amerikāņu muzikālā aprīkojuma ražotājs „Bose” laidis brīvā tirdzniecībā savu jaunāko izstrādni – mikroshēmu, ar kuras palīdzību var slāpēt nevēlamus trokšņus auto salonā.

Kā uzsver „Bose” pārstāvji, šī tehnoloģija ir balstīta uz kompānijas speciālistu skaņas izolācijas pētījumiem, kas 30 gadu garumā veikti automobiļos, lidmašīnās un dažāda veida militārajā tehnikā. Atšķirībā no konkurentu piedāvātiem analogiem, amerikāņu firmas izstrādne neveic mehānisku parazītskaņu neitralizēšanu, bet

slāpē trokšņus signāla līmenī.

Elektronisks vadības bloks (mikroshēma) saņem informāciju no vairākiem salonā uzstādītiem mikrofoniem, kā arī nepieciešamos datus no automašīnas centrālā „datora”. Izmantojot saņemto informāciju, sistēma ģenerē un ar skaļruņu palīdzību konkrētā brīdī pārraida attiecīgas frekvences signālus, kas slāpē nevēlamos (motora darbības, rites u.tml.) trokšņus. Lai sistēma darbotos efektīvi, tā ir speciāli jāprogrammē katram konkrētam auto modelim.

Šādas elektroniskas „Bose” trokšņu slāpēšanas sistēmas pašlaik jau tiek uzstādītas jaunās paaudzes „Mazda6”, „Honda Legend”, kā arī „Audi A6”, „A7” un „A8” (ar „Bang&Olufsen” audio aprīkojumu).

Tagad „Bose” mikročips ir pieejams ikvienam interesentam. To var integrēt jebkura ražotāja izgatavotā auto audio sistēmā.