„Bridgestone” palīdzēs ekonomēt

Bridgestone_ecopia

Kompānija „Bridgestone” laiž tirgū jaunās paaudzes vasaras ekonomisko riepu saimi „Ecopia”, kas izceļas ar sevišķi zemu rites pretestību, līdz ar to nodrošinot pazeminātu degvielas patēriņu.

Kompaktās un vidējās klases automašīnu īpašniekiem adresēts riepu modelis „Ecopia EP150”. Protektora rakstā izmantoti ar platajām garenrievām savienoti masīvi trīsdimensiju bloki. Pateicoties šādai konstrukcijai, riepai ir vienmērīgs slodzes sadalījums pa visu kontaktlaukumu, kas nodrošina augstu gaitas stabilitāti gan uz sausa, gan slapja seguma.

Bridgestone_ecopia_EP150

Kā liecina „Bridgestone” izplatītā oficiālā informācija, „Ecopia EP150” bremzēšanas ceļš ir par 9,2% īsāks nekā līdzšinējam ekonomiskās klases modelim „B250”, bet rites pretestības koeficients 23,5% zemāks.

Tādējādi, izmantojot „EP150”, automašīnas degvielas patēriņu var samazināt par 7,1%.

2014. gada sezonā „Ecopia EP150” modeļa riepas būs pieejamas 15 standarta izmēros riteņu diametram no 13 līdz 15 collām.

„Ecopia EP200” ir domātas vidējās un lielās klases automašīnām. Šis modelis izceļas ar nedaudz sarežģītāku, lielākām slodzēm piemērotu konstrukciju. Proti, ir pastiprinātas riepas plecu joslas, kurās izvietoti kvadrāta formas protektora bloki ar asiem stūriem. Tie nodrošina efektīvu ūdens drenāžu no riepas kontaktlaukuma. Vēl viena specifiska nianse ir sānu bloku asimetriskais novietojums. Tas darīts ar mērķi pazemināt rites vibrāciju un trokšņa līmeni.

Bridgestone_ecopia_EP200

Interesanti, ka „Ecopia EP200” rites pretestības koeficientu salīdzinājumā ar iepriekšējās paaudzes modeli ir izdevies pazemināt par iespaidīgiem 47,2%, kas praksē dod 11,5% degvielas ekonomiju.

„Ecopia EP200” sākotnēji tiks piedāvātas 14 standarta izmēros mašīnas riteņu diametram no 15 līdz 18 collām ar ātruma indeksu no H līdz V.

Trešais „Ecopia” saimes modelis ir krosoveriem paredzētais „EP850”. Tā degvielas ekonomijas efekts nav tik iespaidīgs – aptuveni 3,8% salīdzinājumā ar līdzšinējo eko-modeli. Taču arī šis modelis izceļas ar vienmērīgu slodzes sadalījumu visā atbalsta laukumā, kas nodrošina labu gaitas stabilitāti un prognozējamu uzvedību arī augstos ātruma režīmos, turklāt ar paaugstinātu karkasa izturību un minimālu virsmas deformāciju, pārvietojoties pa šķēršļotu apvidu.

Bridgestone_ecopia_EP850

Šosezon tirgū „EP850” būs pieejamas 23 standarta izmēros riteņu diametram no 15 līdz 19 collām.

Birkas: