Britu zinātnieki izstrādās lētu autopilotu

Google car

Oksfordas universitātes zinātnieki sola radīt publiskajā satiksmē izmantojamu autopilotu, kas nemaksās dārgāk par 100 Lielbritānijas mārciņām.

Kā vēsta britu izdevums „The Telegraph” ierīces ideja ir visai vienkārša. Zinātnieki izstrādā sistēmu, kas ar vairāku lāzeru un videokameras palīdzību atpazīs dažādus kustīgus un nekustīgus vides objektus, ieskaitot gājējus, un radīs trīsdimensiju situāciju attēlus. Visi dati tiks apkopoti datora atmiņā. Tādējādi, vēlreiz nonākot tajā pašā vietā, automobilis spēs pārvietoties jau bez vadītāja līdzdalības, turklāt sistēma vienlaikus fiksēs arī pazīstamā ceļā konstatētas izmaiņas.

„Mūsu pilsētas nemainās pārāk strauji, tādēļ robotizētie transportlīdzekļi spēs itin viegli orientēties vidē un nekļūdīgi nogādāt pasažierus vai kravu vajadzīgajā vietā,”

uzskata viens no projekta iniciatoriem, tehnisko zinātņu doktors Pols Ņūmens.

Šobrīd zinātnieki veic pārrunas ar Lielbritānijas Satiksmes ministriju, cenšoties saņemt nepieciešamās atļaujas, lai varētu sākt savas izstrādnes testēt uz koplietošanas ceļiem.

Šie nebūt nav pirmie centieni radīt automašīnā izmantojamu autopilotu. Nereti jau presē izskanējis, ka pie līdzīgiem projektiem strādā arī „Audi”, „Volvo”, „Continental”, „BMW”, „Toyota” un pat „Google”.