„Buell” atkal bankrotē

Buell XB12S 1024x768_c6

Aģentūra „Reuters” ziņo, ka amerikāņu motociklu ražotājs „Erik Buell Racing” ir pārtraucis darbību un iesniedzis bankrota pieteikumu.

2009. gadā pēc tam, kad „Harley-Davidson” slēdza savu apakšvienību „Buell Motorcycle Company”, zīmola pamatlicējs Eriks Bjuels ņēma lietas savās rokās un uz tās bāzes izveidoja kompāniju „Erik Buell Racing”. Viņš ieguldīja šajā biznesā visus savus līdzekļus, bet 2013. gadā 49,2% uzņēmuma akciju par 25 miljoniem ASV dolāru pārdeva lielākajam Indijas motociklu ražotājam „Hero Moto Corp.”. Lai palielinātu „Buell” motociklu noieta apjomu, 2014. gadā tika atklāta firmas pārstāvniecība Eiropā. Diemžēl pēc piecus gadus ilgušām biznesa attīstīšanas mokām

aizrautīgais motociklu mīlētājs un talantīgais inženieris Bjuels atkal ir izrādījies „pie sasistas siles”.

Intervijā „Milwaukee Journal-Sentinal” viņš skaidro, ka nav izdevies piesaistīt pietiekamu daudzumu investīciju, lai projekts turpinātu funkcionēt.

EBR_Hero-Announcement-Photo-2-11_0

„Sākotnēji likās, ka virzāmies uz priekšu un lietas nokārtojas, taču ar laiku nācās konstatēt, ka naudas nepietiek,” situāciju skaidro Bjuels. „Tagad kompāniju nāksies likvidēt, pārdot aktīvus un darīt visu nepieciešamo, lai nokārtotu parādsaistības ar mūsu partneriem. Tomēr, pat neraugoties uz to, ka šis ir mūsu biznesa gals, es esmu pārliecināts, ka nākotnē mūs gaida atkal jauni izaicinājumi.”

Birkas: