„Chevrolet” parāda integrētu auto diagnostikas sistēmu

Chevy_helthMonitor_1

„Chevrolet” pārstāvji acīmredzot lieliski apzinās, ka kompānijas ražotajiem produktiem nepieciešama pastāvīga tehniskā stāvokļa uzraudzība, tādēļ sagatavojuši elektronisku sistēmu, kas spēs konstatēt automašīnas paredzamos bojājumus.

Jauno diagnostikas sistēmu „Chevrolet” prezentējuši tradicionālajā elektronikas šovā „CES 2015”, kas šonedēļ norisinās Lasvegasā (ASV). Kompānijas pārstāvji uzsver, ka tā spēj konstatēt auto paredzamās tehniskās problēmas, par ko ziņos mašīnas saimniekam vai nu uz e-pastu vai nosūtīs īsziņu uz mobilo telefonu.

Sistēmas darbības princips ir apbrīnojami vienkāršs.

Speciāla programma nepārtraukti analizē automobiļa elektronisko sistēmu kontroles sensoru piegādātos datus, kas, izmantojot oriģinālu aplikāciju „OnStar 4G”, tiek nosūtīti speciālam interneta „mākonim”, kur ražotāja servisa sistēmas serveri veic kompleksu informācijas analīzi, uz kuras pamata top prognozes par iespējamiem bojājumiem.

Pagaidām gan šī jaunradītā „Chevrolet” tiešsaistes diagnostikas sistēma nešķiet īpaši gudra – tā spēj uzraudzīt tikai akumulatora, startera un degvielas sūkņa darbību. Proti, tā diemžēl nespēj paredzēt, kad automobilim nolūzīs izpūtējs, izdegs tuvo gaismu lampiņa, pārstās darboties termostats u.tml. Tiesa, ražotāja pārstāvji sola līdz 2016. gadam, kad to paredzēts iekļaut „General Motors” ražoto spēkratu aprīkojumā, kontroles jomas paplašināt.

Birkas: