„Continental” paplašina turbokompresoru ražošanu

Continental plant in Trutnov

Pazīstamais Vācijas uzņēmums „Continental AG”, kas visplašāk zināms kā viens no vadošajiem autoriepu ražotājiem, bet nodarbojas arī ar automobiļu drošības sistēmu, bremžu, ritošās daļas detaļu un citu komponenšu ražošanu, palielinot jaudas savā rūpnīcā Trutnovā, Čehijā (attēlā), radis iespējas paplašināt dzinēju turbokompresoru ražošanu, ziņo „Continental” preses dienests.

Tostarp Trutnovā tagad tiek ražots pasaules slavu iekarojušā „Ford” 1,0 litra tilpuma
EcoBoost benzīna dzinēja turbokompresors. Atgādināsim, ka šis mazā tilpuma trīscilindru EcoBoost dzinējs jau trīs reizes ieguvis prestižo titulu Gada dzinējs – International Engine of the Year.

Ražošana Trutnovas rūpnīcā esot pilnībā automatizēta, kas nodrošinot maksimālu produkta kvalitāti un izturību, vienlaikus samazinot izmaksas, uzsvērts kompānijas paziņojumā. Tāpat tiek ziņots, ka „Continental”  plāno izvērst ražošanu arī Ķīnā un Ziemeļamerikā.

Ir tikai dažas automobiļu komponentes, pieprasījums pēc kurām aug tikpat nozīmīgi kā pēc benzīna motoru turbokompresoriem,

teikts „ Continental” paziņojumā. Šim apgalvojumam var ticēt, jo maza tilpuma turbomotoru ieviešana, ko tagad vairāk vai mazāk cenšas piekopt visi autoražotāji, ļauj samazināt degvielas patēriņu un kaitīgos izmešus, vienlaicīgi nodrošinot labu dzinēja sniegumu dinamikas un ātruma ziņā. „Continental” šinī lauciņā sāka ‘spēlēt’ tikai 2011.gadā ar jau pieminēto „Ford” 1,0 EcoBoost, bet iepriekš tā turbokompresors tika ražots sadarbības partnera „Schaeffler” ražotnē Lāras pilsētā, Vācijā.

“Turpmākajos gados mēs sagaidām, ka šis tirgus segments procentu izteiksmē visā pasaulē augs ar divciparu skaitli, tādējādi ļaujot paplašināt mūsu
biznesu, īpaši Āzijā un Ziemeļamerikā, ka arī Eiropā,” norāda „Continental AG” Systems Business Unit ar Powertrain nodaļas vadītājs Volfgangs
Breiers.s

Trutnova ir neliela pilsētiņa Čehijas ziemeļdaļā ar  32 000 iedzīvotājiem, bet „Continental” ražotnes kompleksa platība ir  gandrīz 25 000 m² un tajā strādā ap 780 darbinieki. Trutnovā ražo arī komponentes izplūdes gāzu recirkulācijas sistēmām, degvielas augstspiediena sūkņus, dažādus sensorus un citas automobiļu daļas. Plānots, ka Trutnovā potenciāli varētu saražot līdz dieviem miljoniem turbokompresorus gadā.

Kopumā vācu kompānijai Čehijas Republikā ir septiņas ražotnes, kurās tiek nodarbināti ap 13 000 darbinieki. Turklāt autoriepas tiek ražotas tikai Otrokovicē, bet pārējās sešas rūpnīcas ir „Automotive Group”, kas ražo jau minētās dažādās citas automobiļu komponentes.