„Daimler” un „Bosch” iemācīs mašīnām pašām atrast stāvvietu

automatic-parking_678x352_51433921904

Vācu koncerns „Daimler AG” sadarbībā ar „Bosch” elektronikas speciālistiem strādā, lai izveidotu tādu autonomās vadības sistēmas programmu, kas palīdzēs automašīnai bez vadītāja līdzdalības atrast stāvvietu un nostāties tajā.

Paredzēts, ka šādu sistēmu varēs kontrolēt ar viedtālruņa vai planšetdatora palīdzību.

Ideja ir vienkārša: vadītājs, sasniedzot savu ceļamērķi, izkāpj no auto un dod tam komandu „noparkoties”. Tad nu automobilis autonomā režīmā atrod tuvāko brīvo stāvvietu, kur apstājas, noslāpē dzinēju un gaida turamākus rīkojumus. Bet vēlāk, kad atkal radīsies nepieciešamība, braucējs ar mobilās ierīces palīdzību izsauks auto,

un tas ieradīsies vietā, kur iepriekš atstājis savu saimnieku.

Kā liecina izplatītā informācija, „Bosch” izstrādās sensoru un video kameru sistēmu, bet „Daimler” rūpēsies par nepieciešamo programmnodrošinājumu.

„Automatizētā parkošanās sistēma nonāks sērijveida automobiļos ātrāk nekā pilnībā autonoma vadības sistēma. Nelielais pārvietošanās ātrums un stāvvietu infrastruktūras nodrošināta pietiekami plašā informācija ļaus ātri ieviest šādu tehnoloģiju,” uzsver „Bosch” direktoru padomes loceklis Dirks Hoisels.

Pagaidām gan netiek atklāts, kad šādu sistēmu paredzēts laist sērijveida ražošanā.

Atgādināsim, ka līdzīgu automatizētas parkošanās sistēmu 2013. gadā prezentēja „Volvo”. Tā vēl pagaidām netiek uzstādīta sērijveida modeļos.

Birkas: