Elektroskūters „Hyundai Ionic“ papildaprīkojumā

hyundai-ioniq-scooter-4

Kompānija „Hyundai“ prezentējusi kompaktu un sliekamu elektriskās piedziņas skrejriteņa konceptu „Ionic Scooter“.

Spriežot pēc nosaukuma, tas paredzēts kā „Hyundai Ionic“ aksesuārs, ko īpašnieks var izmantot posmos, kur nav iespējams pārvietoties ar automašīnu. Tiesa, ražotāja pārstāvji pagaidām vēl neatklāj, kad tas varētu tikt iekļauts krosovera papildaprīojuma listē.

„Hyundai“ radītais elektroskūters ir tik kompakts, ka saliktā stāvoklī tas itin brīvi ievietojams krosovera „Ionic“ priekšējo durvju kabatā un tur pieslēdzams auto elektrotīklam uzlādei. Turklāt idejas autori uzsver, ka

mazais braucamrīks ir viegli transformējams, liekot lietā tikai vienu roku.

„Ionic Scooter“ ir aprīkots ar priekšējo un aizmugurējo LED gabarītgaismu, kā arī sensoru, kas fiksē, vai braucējs ir pareizi nostājies uz platformiņas. Uz stūres iekārtots neliels LCD ekrāniņš, kas kalpo par elementāru mērinstrumentu paneli.

hyundai-ioniq-scooter-755

Lai pārvietotos ar šādu skrejriteni, braucējs, protams, var izmantot savu muskuļu spēku, taču šo darbiņu atvieglos aizmugurējā ritenī paglabāts miniatūrs elektromotoriņš. Tas tiek darbināts – līdzīgi kā klasiskas koncepcijas skūtera dzinējs – ar stūres labajā pusē novietotu „gāzes“ rokturi. Savukārt nobremzēt mazo braucamrīku var, nospiežot paminu pie aizmugurējā riteņa. Bet akumulatoru baterija ir iekārtota skūtera korpusā zem braucēja kājām.

Birkas: