„EyeSight” iet plašumā

Subaru_eyesight_1

„Subaru EyeSight” ir atzīta par labāko autovadītāja palīgsistēmu vairākās neatkarīgās sertificēšanas iestādēs un spēkratu preses izdevumos. Līdz marta beigām pie klientiem nonākuši 308 333 ar „EyeSight” aprīkoti automobiļi.

Japāņu ražotājs lielu nozīmi piešķir drošībai, tādēļ tiek veikti pastāvīgi dažādu elektronisko palīgu attīstības un pilnveidošanas darbi.

Pirmie automobiļi ar „EyeSight” drošības sistēmu tika pārdoti 2008. gadā.

Bet šobrīd tirgū ir nonākusi jau tās trešā evolūcija, ko dažādi neatkarīgi eksperti ir atzinuši par vienu no visperfektāk strādājošo drošības sistēmu.

„EyeSight” balstās uz stereo kameras fiksētiem datiem. Sistēmu var salīdzināt ar papildu acu pāri, kas spējīgs atšķirt dažādus kustības dalībniekus: automobiļus, velobraucējus un kājāmgājējus. Avārijas gadījumā „EyeSight” spēj pilnībā apstādināt automobili no 50 km/h braukšanas ātruma.

Japānā „Subaru” drošības sistēma ir ieguvusi JNCAP augstāko novērtējumu – 40 punktus no 40 iespējamajiem –, bet ASV – „+” klasifikāciju.

Mūsu tirgū „EyeSight” ir iekļauta auto papildaprīkojumā, ko izvēlējušies 85% no „Subaru” pircējiem. Savukārt „EyeSight III” Latvijas tirgū nonāca šopavasar kopā ar jauno „Outback” modeli, kam inovatīvā drošības sistēma iekļauta standarta aprīkojumā.

Birkas: