„Faurecia” strādā pie „gudrajiem sēdekļiem”

Urban rhythm 2

Auto sēdekļi ir gandrīz vienīgie, kas pāris desmitgažu laikā nav piedzīvojuši būtiskas konstruktīvas izmaiņas. Taču, pateicoties mobilo tehnoloģiju attīstībai, tie jau tuvākā nākotnē varētu iegūt dažādas papildu funkcijas.

Sēdekļu ražotājs „Faurecia” prezentējis savu nākotnes vīziju – konceptu ar nosaukumu „Urban Rhythm”. Tas veidots „biosimpātiskā” dizaina stilā un izceļas ar savu kompaktumu.

Ja tradicionālo sēdekļu vidējais biezums ir 6–12 cm, tad šis „Faurecia” darinājums ir tikai 30 mm (3 cm!) biezs un tātad attiecīgi arī ievērojami vieglāks.

Tātad – šādu šedekļu ieviešana samazinātu arī automobiļa kopējo svaru. Taču, protams, interesantākais jaunievedums ir sēdekļa spēja pielāgoties sēdētāja ķermeņa parametriem. Savukārt „bluetooth” savienojums ļaus tam pēc mobilā telefona atpazīt lietotāju, savlaicīgi atjaunot sēdekļa atmiņā saglabātos konkrētos iestatījumus, sagaidot braucēju jau attiecīgi sagatavots.

Turklāt runa jau nav tikai par vadītāja un pasažiera gabarītparametru saglabāšanu atmiņā. Speciāla programmatūra, analizējot sēdētāju izmērus un svaru, kā arī izdarot dažus fotouzņēmumus, analizē šo biometrisko informāciju, veic nepieciešamos aprēķinus un nosaka katram sēdētājam optimālo attālumu, sēdvirsmas slīpumu, atzveltnes konfigurāciju un atgāzumu, proti, modelē konkrētajam cilvēkam optimālos sēdēšanas apstākļus. Bez tam paredzēta arī opcija ar nosaukumu „terapija”. Tās uzdevums ir likvidēt nepareizas sēdēšanas sekas – mazināt sāpes krustos, kāju tirpšanu un citādu diskomfortu, kā arī dot rekomendācijas sēdekļa iestatījumu maiņai, lai izvairītos no dažādām veselības problēmām.