Francūži izgatavojuši 200 ZS elektromotociklu

Voxan_wattman_1

Kompānija „Voxan” Parīzes motociklu izstādē prezentējusi elektriskās piedziņas sporta baika konceptu „Wattman”, kurš, pateicoties savam 200 ZS dzinējam, šobrīd uzskatāms par jaudīgāko „zaļo moču” kategorijas pārstāvi.

„Voxan” inženieri izveidojuši nudien neparastu konstrukciju. „Wattman” nav rāmja, bet par nesošo elementu kalpo masīvs akumulatoru bloks, kas stingri savienots ar elektromotoru.

Daudzas detaļas izveidotas no alumīnija, bet 18-collīgie riteņi izgatavoti no oglekļa šķiedras. Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, elektrobaika priekšējās piekares gājiens ir 90 mm, bet aizmugurējās (tā aprīkota ar diviem amortizatoriem) – 95 mm. Par bremzēšanu atbild jaudīgas „Beringer 4D” bremžu sistēmas.

Voxan_wattman_3

Kā jau sākumā minēts, „Wattman” par spēka agregātu izmantots elektromotors ar 200 ZS jaudu un 200 Nm griezes momentu. Enerģijas rezervi tam nodrošina litija-jonu akumulatoru baterija ar 12,8 kWh kapacitāti.

„Voxan” elektrobaiks no nulles līdz 100 km/h paātrinās 3,4 sekundēs, bet 160 km/h sasniedz 5,9 sekundēs.

Tā maksimālais ātrums ir ierobežots pie 170 km/h. Franču kompānijas pārstāvji apgalvo, ka viņu lolojums sacīkšu režīmā bez papildu uzlādes spēj veikt 180 km garu distanci.

Voxan_wattman_2

„Voxan” sola nākamā gada laikā uzsākt „Wattman” sērijveida ražošanu. Tiesa, pagaidām nav zināms, kāda varētu būt elektriskā superbaika cena…

Birkas: