„Garmin” projicē GPS bildi uz priekšējā stikla

Garmin_hud

Elektronikas kompānija „Garmin” laidusi klajā projekcijas ierīci, kas GPS navigatora attēlu rāda uz automašīnas priekšējā stikla.

Daži auto ražotāji šādu sistēmu ar nosaukumu „head-up display” (HUD) jau uzstāda savos automobiļos un par tādu opciju prasa bargu naudu. Tā ļauj vadītājam, neatraujot skatu no ceļa, savā priekšā uz stikla nolasīt mašīnas kustības ātrumu, GPS norādes, bortdatora informāciju u.tml. Tagad līdzīgas iespējas piedāvā arī miniatūrs „Garmin HUD”.

Tiesa, tas ir tikai projektors.

Tam komplektā nepieciešams informācijas devējs – „Garmin StreetPilot” navigators, viedtālrunis vai klēpjdators ar GPS iespējām. Ierīču savstarpējā „saziņa” notiek, izmantojot „Bluetooth” (bezvadu) savienojumu. Turklāt ar multimediju sistēmas starpniecību GPS balss norādes var klausīties mašīnas salona skaļruņos.

Garmin_hud_1

Attēla projekcijas noslēpums ir ļoti vienkāršs: informācijas displejs-spogulis tiek novietots noteiktā leņķī pret automašīnas logu, kā rezultātā vadītājs stiklā redz atspulgu. Protams, lai dati būtu nolasāmi, tā displejā tiek projicēta spoguļattēlā.

Diez vai šodien vairs kāds ir speciāli jāpārliecina, ka šāds informācijas attēlošanas princips ļauj vadītājam vairāk uzmanības veltīt ceļam, tādējādi paaugstinot satiksmes drošību.

Interneta veikalā šāds „Garmin HUD” maksā 129,99 ASV dolārus.