“GoodYear” ieteikumi par braukšanu ziemā ar radžotām riepām

Good Year&Dunlop Winter Tires 2012_Ore Zviedrija_02.02.2012 053

Kad neparedzamie ziemas laika apstākļi kļūst par ikdienas dzīves neatņemamu sastāvdaļu, visprātīgāk ir rīkoties piesardzīgi, un vairāk nekā 50% no visiem attālo Ziemeļeiropas reģionu vadītājiem ziemas periodā pāriet uz radžotām riepām.

Tomēr brauciens ar radžotām riepām bieži vien atšķiras no brauciena ar neradžotām ziemas riepām.

Lai vadītāji varētu uzlabot savu braukšanas kvalitāti un drošību, “GoodYear” ir izstrādājis astoņus ieteikumus, kas jāpatur prātā, braucot ar radžotām riepām:

  1. Nenovērtējiet pārāk zemu pareizi piepumpētas riepas spēku. Braucot ar nepietiekami piepumpētām riepām, tām neveidojas optimāla saskare ar ceļu un radžu iedarbība nav pietiekama.
  2. Pirms radžotu riepu uzstādīšanas pārbaudiet protektora dziļumu. Ziemas apstākļos dominē ne tikai ledus, bet arī sniegs, šķīdonis, mitrums un pat braukšana pa sausu virsmu. Tātad liela nozīme ir arī protektoriem.
  3. Ja laika apstākļiem piemērotāka ir braukšana ar radzēm, tās jāuzstāda visām četrām riepām. Ja radzes tiek izmantotas tikai vilcējriepām, automašīnas otrs tilts nekontrolējami novirzīsies, izraisot bīstamas situācijas uz ceļa.
  4. Nekad neaizmirstiet, ka, neraugoties uz ievērojami uzlaboto saķeres līmeni, ledus joprojām ir slidens, tāpēc ņemiet to vērā. Paātriniet un palēniniet auto vienmērīgi, jo pēkšņa jaudas palielināšana vai strauja bremzēšana var izraisīt slīdēšanu.
  5. Nekad uz apledojušiem ceļiem neizmantojiet kruīza kontroli, jo, lai saglabātu vadību, ir nepieciešama pastāvīga stingra saķere ar ceļu.
  6. Vienmēr atstājiet rezervi kļūdu gadījumiem. Braucot ar radžotām riepām, saķere ar ceļa virsmu ir labāka, tomēr citiem braucējiem, iespējams, nav radžotu riepu, tāpēc saglabājiet drošu distanci.
  7. Braucot kalnup, ieteicams pavisam nedaudz grozīt stūres ratu no vienas puses uz otru, lai braukšanas gaitā labāk uzņemtu vilkmi.
  8. Gluži vienkārši braukšana pa sniegu un ledu nav tas pats, kas braukšana pa asfaltu. Dzīvojot Ziemeļvalstīs, jums būs jāmāca bērni tikt galā gan vasaras, gan ziemas apstākļos, kad viņi būs pietiekami pieauguši, lai vadītu automašīnu. Tāpēc “GoodYear” iesaka visiem, kuri mācās vadīt automašīnu, doties uz brīvu, ledus klātu stāvlaukumu vai tamlīdzīgiem brīviem laukumiem un noskaidrot, kā radžotās riepas un transportlīdzeklis reaģē uz apkārtējiem apstākļiem. Tas palīdz sagatavoties gaidāmajiem ziemas izaicinājumiem.

 

Birkas: