„Goodyear” parāda elektrību ģenerējošas riepas konceptu

GY_bh1_3

Ženēvas starptautiskajā auto izstādē „Goodyear” izrādīja futūristisku riepas komceptu „BH03”, kas ražot elektrību, nodrošinot elektromobiļa papildu uzlādi.

“Bažas par enerģētiku un vidi mudināja mūs attīstīt šo enerģiju ražojošās riepas koncepciju. Ikviena futūristiska ideja sākas ar sociālu izaicinājumu, kuru vēlamies risināt, lai veidotu labāku nākotni. Mēs esam pārliecināti, ka šī riepa sniedz iedvesmu, un gūtajām atziņām būs vieta nākotnes izstrādēs,” sacīja „Goodyear” Luksemburgas Inovāciju centra ģenerāldirektors Žans-Pjērs Žezets, kurš nodarbojās ar koncepcijas izstrādi.

„BH03” ģenerē elektrību, izmantojot divu veidu materiālu mijiedarību.

GY_bh1_1

Proti, termoelektriskie materiāli elektriskajā enerģijā pārveido siltumu (riepas iekšpusē to ģenerē ultramelna tekstūra, absorbējot gaismu/siltumu statiskā stāvoklī, vai ritot — dinamiskā stāvoklī), savukārt pjezoelektriskie materiāli struktūras deformācijas iespaidā spiedienu pārveido par elektrisko enerģiju. Riepas iekšējo struktūru veido šo jauno materiālu 3D tīkls. Šī struktūra potenciāli var balstīt automobiļa svaru riepas pārduršanas gadījumā, un tādējādi tā kalpo kā alternatīva „RunonFlat” tehnoloģijai. Papildus tā ir aprīkota ar lielu aploces kanālu, lai uzlabotu noturību pret akvaplanēšanu, un unikālu protektoru trokšņa absorbēšanai.

Kompānijas pārstāvji norāda, ka „BH03” ir tīri konceptuāla izstrāde, un tā nav paredzēta sērijveida ražošanai. Koncepta riepas tiek izstrādātas kā daļa no uzņēmuma inovācijas procesa, un tās tiek radītas, lai rosinātu diskusijas, apspriestu iespējamos risinājumus un dotu inženieriem iespēju domāt netradicionālāk un radīt atjautīgus stratēģiskus risinājumus viedai nākotnei.

Birkas: