„HERE“ un „Mobileye“ paziņo par sadarbību

121539_youtube_mobileye

Nule kā izveidojusies viena ļoti spēcīga koalīcija automobiļu autonomo vadības sistēmu jomā – par spēku apvienošanu paziņojis viens no vadošajiem GPS karšu piegādātājiem „HERE“ un video sistēmu ražotājs „Mobileye“.

„HERE“ ir kompānijas „Nokia“ bijusī kartogrāfijas nodaļa, kuru pirms gada iegādājās vācu trīsvienība – „Audi“, „BMW“ un „Daimler“ – ar mērķi radīt jaunas paaudzes trīsdimensiju kartes, kas nākotnē tiktu izmantotas bezpilota automašīnās. Kā vēsta biznesa izdevums „Automotive News“,

„HERE“ šobrīd apgādā ar kartogrāfisko informāciju 75% sērijveidā iebūvēto navigācijas sistēmu.

Savukārt „Mobileye“ izgatavo video aprīkojumu, kas automobiļiem nodrošina ceļa infrastruktūras un vides objektu atpazīšanu. Pagaidām šādas sistēmas (tās parasti tiek uzstādītas komplektā ar avārijas bremzēšanas sistēmu un citu modernu drošības aprīkojumu) gan ir pieejamas pārsvarā dārgo segmentu spēkratiem. „Mobileye“ šajā biznesā pieder 65% tirgus daļa.

Starp citu, Nīderlandes kompānija ilgu laiku bija arī „Tesla“ elektronisko komponentu piegādātājs, taču pēc pavasarī notikušā negadījuma, kurā tika vainots „Model S“ autopilots, pārtrauca sadarbību ar ASV autoražotāju. „Mobileye“ pārstāvji toreiz skaidroja, „Tesla“ tik ļoti vēlas sasteigt autopilota izstrādi, bet tā rezultātā notiekošie incidenti kaitē viņu uzņēmuma reputācijai.

Nozares eksperti uzskata, ka izveidojusies „HERE“ un „Mobileye“ savienība šobrīd ir viens no spēcīgākajiem darboņiem automašīnu autonomo vadības sistēmu jomā. Faktiski vienīgais līdzvērtīgais konkurents tai ir japāņu „Denso“, kas savam biznesam piesaistījusi tādus partnerus kā „Toshiba“ un „Morpho“.