„Honda” gatavojas ražot elektriskos motociklus

Honda_electro_1

Japāņu kompānija „Honda” sola jau pēc diviem gadiem laist tirgū elektriskās piedziņas motociklus.

2017. gadā „Honda” plāno uzsākt elektromotociklu sērijveida ražošanu. Tas pilnīgi oficiāli ir izskanējis ražotāja japāņu dīleru mītiņā prezentētajā ekoloģiskajā ziņojumā. Turklāt, kā izrādās, runa nav tikai par vienu modeli, bet gan uzreiz par divām modeļu saimēm. Vienā no tām būs tautas klases elektrocikli par salīdzinoši nelielu cenu, bet otrā – ielas sporta moči.

Darbs pie bezizmešu moču izveides „Honda” laboratorijās aizsākās, iespējams, krietni pirms vēl lielākā daļa autoražotāju sāka domāt par elektromobiļu projektēšanu. Tomēr pagaidām tas nav vainagojies ar komerciāli pievilcīga produkta izgatavošanu.

Jau 1994. gadā „Honda” laida klajā nelielu partiju ar elektriskajiem skūteriem.

Braucamrīki tika nodoti aprobēšanai japāņu municipālajiem dienestiem, taču turpinājuma šim projektam nebija. 2012. gadā parādījās koncepts „EV-Neo”, pēc tam sekoja „RC-E” (augšējā attēlā). Otrais pat piedalījās Menas salas „Tourist Trophy” motosacīkstēs („Zero” klasē). Tomēr tirdzniecībā neviens no elektrocikliem pagaidām nav nonācis.

Honda_electro_2

„Honda” ekoloģiskajā ziņojumā teikts: „Elektriskie motocikli, kas atbilst vietējām prasībām, tiks piedāvāti attīstības valstu tirgos, kā arī pārdoti līzingā Japānā.” Tieši no šī teikuma nozares eksperti secinājuši, ka runa ir par divām modeļu saimēm ar pilnīgi atšķirīgu cenu diapazonu.

Birkas: