„Husqvarna” un „Husaberg” atkal kopā

husqvarna

Kompānijas „Pierer lndustrie” un „KTM” paziņojušas par tām piederošo divu zīmolu „Husqvarna” un „Husaberg” atkalapvienošanos zem vēsturiskā „Husqvarna” karoga.

Pēc tam, kad 1987. gadā zviedru ieroču un motorzāģu ražotājs „Husqvarna” atbrīvojās no ķēpīgā un neienesīgā motociklu biznesa, šo apakšvienību pārdodot itāļu firmai „Cagiva”, daži līdz tam kompānijā strādājušie inženieri ar Tomasu Gustavsonu priekšgalā apvienojās un Zviedrijā izveidoja uzņēmumu „Husaberg Motor AB”. Tādējādi viņi, nedaudz pamainījuši izkārtni, turpināja krosa un enduro motociklu izgatavošanu. Diemžēl biznesa jomā zviedriem diez ko labi nevedās, un 1995. gadā novārdzināto uzņēmumu pārpirka kompānija „KTM”. Austrieši tālredzīgi saglabāja „Husaberg” zīmolu un līdz ar to arī Zviedrijā esošo un visai enerģiski funkcionējošo motoru sporta nodaļu.

„Cagiva” māteskompānija „MV Agusta Motor S.p.A.” kādu laiku itin apņēmīgi organizēja un virzīja „Husqvarna” krosa, enduro un supermoto novirzienu, epizodiski baudot arī sportisko uzvaru saldos mirkļus, taču pamazām entuziasms noplaka. 2007. gadā „Husqvarna” no itāļiem pārpirka „BMW Motorrad”, kam modeļu gammas paplašināšanai tobrīd bija vajadzīgs tieši „off-road” spārns. Diemžēl 2009. gada dižķibele ietekmēja arī bagāto vāciešu vērienīgos plānus, un faktiski šis „Husqvarna” spārns tā arī palika līdz galam neatplēsts… Bet šā gada janvārī „BMW” vispār atbrīvojās no tā, „Husqvarna” zīmolu pārdodot „Pierer Industrie” – kompānijai, kam pieder arī 51% „KTM” akciju.

Būtībā jau gada sākumā izskanēja pirmās baumas par abu zīmolu saplūšanu.

husqvarna_1

Un tagad, 25 gadus pēc sašķelšanās tas ir noticis – „Husqvarna” un „Husaberg” tiek apvienoti. Ar 2013. gada oktobri darbu sāks jauna apvienība „Husqvarna Sportmotorcycle GmbH”. Tās centrs būs turpat cieši kaimiņos „KTM” – Matighofenē, Austrijā.

Kā liecina ražotāja informācija, kompānija izgatavos pilnu bezceļa motociklu spektru, sākot no 50 cm3 mazmocīšiem līdz pat lielas litrāžas tūrisma enduro modeļiem, dažāda gabarīta sportistus ieskaitot. Tie visi tiks noformēti „Husaberg” sacīkšnieku tradicionālajā dzelteni zilajā krāsojumā.

Birkas: