Iezīmē „autopilotu” nākotni

Autopilot

Vairāki pasaules vadošie autoražotāji ziņo par to, ka viņu speciālisti strādā pie autopilota tehnoloģiju sagatavošanas. Tomēr diez vai pašgājēji modeļi jau tuvākajā laikā sāks izspiest no satiksmes cilvēka vadītus automobiļus.

Kā liecina analītiskās aģentūras „IHS Automotive” veiktie pētījumi, 2025. gadā 0,2% pārdoto jauno automobiļu būs aprīkoti ar autonomo vadības sistēmu elementiem. Vēl pēc desmit gadiem to skaits pieckāršosies, kas, rēķinot procentuāli, joprojām būs nedaudz.

Neraugoties uz to, ka „Renault-Nissan” pārstāvji savu „autopilotu” sola gatavu jau pēc sešiem gadiem, amerikāņu eksperti ir pārliecināti, ka

pirmie sērijveida modeļi ar pilnvērtīgu autonomo vadības sistēmu tirdzniecībā varētu nonākt ne ātrāk kā 2030. gadā.

Bet vēl pēc 20 gadiem (2015. gadā) tādas sistēmas būs standarta aprīkojumā visiem jaunajiem vieglajiem un komercautomobiļiem.

Skairds, ka „autopilota” elektronisko sistēmu izmaksas laika gaitā samazināsies, attīstoties ceļu infrastruktūrai. Ja šobrīd šāda aprīkojuma cena tiek lēsta ap pieciem līdz septiņiem tūkstošiem eiro, tad pēc 15 gadiem tas izmaksās aptuveni divreiz lētāk, bet 2035. gadā būs nokrities cenā jau ap 1500 eiro.