Indieši parāda nākotnes motociklu

Hero-ion_5

Indiešu kompānija „Hero MotoCorp” Ņūdeli starptautiskajā spēkratu izstādē prezentējusi futūristisku motocikla konceptu „Hero iON”.

Motocikla neparastais izskats ir mazākais, ar ko pārsteidz indiešu dizaineri. Kā izrādās, šeit izmantotas tādas tehnoloģijas, par ko Eiropas un Japānas vadošie motociklu ražotāji vēl tikai sapņo.

hero-ion-concept_01

Lieki teikt, ka „iON” ir elektriskā piedziņa, taču elektromotori izvietoti motocikla riteņu „aplocēs”. Tie saņem enerģiju paralēli no trijiem avotiem – ūdeņraža degvielas šūnām, litija-gaisa akumulatoru baterijas, kā arī no KERS superkodensatoriem, kas tiek uzlādēti bremzēšanas laikā. Kā liecina ražotāja informācija, litija-gaisa akumulatori ir krietni vieglāki par šobrīd izmantojamajiem litija-jonu akumulatoriem, jo par aktīvo elementu tiek izmantots gaiss, turklāt – ar lielāku kapacitāti.

Uzmanību saista neparastie riteņi bez centrā novietotas rumbas.

hero-ion-concept_05

Tie veidoti, izmantojot magnētiskās levitācijas tehnoloģiju, kas ļauj gandrīz līdz nullei minimizēt berzi, kas normāli rodas riteņu gultņos un ķēdes pārvadā.

Savukārt „Hero M-link” piekarē klasisko tērauda spirālatsperu vietā strādā magnetoreoloģiskais šķidrums, kas maina viskozitāti magnētiskā lauka ietekmē. Tas ļauj kustības laikā konkrētajiem apstākļiem dinamiski pielāgot piekares darba režīmus.

hero-ion_07

Uz iepriekš aprakstīto tehnoloģiju fona pavisam ikdienišķas izskatās tādas lietas kā skārienjutīgs vadības panelis un komplektā klāt pievienotā ķivere ar vizierī iebūvētu HUD („Head-up Display”) projekcijas sistēmu.