Ja „Tesla” nolemtu ražot motociklus…

Tesla-Model-M-Motorcycle-1-3s

Beidzamajās dienās dažādos spēkratu medijos ir parādījušies neparasta elektromotocikla koncepta attēli ar intriģējošu nosaukumu „Tesla Model M”.

Un zīmīgi, ka motobraucēju sabiedrība ar lielu entuziasmu uzņēmusi izplatījušās baumas, ka amerikāņu elektromobiļu ražotājs „Tesla Motors”, iespējams, gatavojas arī elektriskās piedziņas motocikla izlaidei. Nav ne mazāko šaubu, ka tādas savā jomā atzītas autoritātes kā kompānijas „Tesla” iesaistīšanās moto biznesā, piešķirtu ievērojamu paātrinājumu elektromotociklu attīstībai un izplatībai…

Tesla-Model-M-Motorcycle-2

Taču „Tesla Motors” pārstāvji norāda, ka

pagaidām (oficiāli) nav apsvērta iespēja izgatavot motociklus.

Neraugoties uz daudzsološo nosaukumu, sarkanajam skaistulim „Model M” īstenībā nav nekāda sakara ar kompāniju „Tesla”. Koncepta trīsdimensiju attēlus ir veidojis kāds ar kompāniju absolūti nesaistīts Londonā dzīvojošs brīvmākslinieks-dizaineris Jans Šlapins (gandrīz vai izklausās pēc latvieša). Nav izslēgts, ka viņš šādu braucamrīku ir uzzīmējis kādai datorspēlei, bet šī sfēra mūs īpaši daudz neinteresē… Taču uzdrīkstamies cerēt, ka „Tesla” pārstāvji, jūtot sabiedrības pozitīvo noskaņojumu, tomēr aizdomāsies par iespējamu modeļu gammas dažādošanu vismaz tālākā nākotnē.

Tesla-Model-M-Motorcycle-3

Birkas: