Japāņi palīdzēs uzlabot drošības kapuci

airbag-for-cyclist001

Zviedru kompānija „Hövding”, kas specializējas dažādu velosipēdistiem paredzētu aksesuāru izgatavošanā, noslēguši līgumu ar japāņu „Nihon Plast” par sadarbību gaisa drošības spilvenu pilnveidošanā.

Pirmo „pneimokapuci”, kas paredzēta velosipēdista galvas aizsardzībai, „Hövding” izgatavoja 2010. gadā. Atšķirībā no automašīnas drošības spilvena, kas tiek paslēpts stūres rumbā vai pasažiera gadījumā priekšējā panelī tas ir kā speciāla apkakle. Strauja negatīvā paātrinājuma (trieciena) gadījumā sensors aktivizē pneimopatronu, 0,1 sekundes laikā piepūšot kapuci, kas apņem braucēja galvu.

Šāds drošības līdzeklis maksā 300 eiro.

Ražotāja pārstāvji uzsver, ka tas ir trīs reizes efektīvāks nekā parastās veloķiveres, tomēr šo neparasto drošības līdzekli joprojām var un vajag pilnveidot – padarīt kompaktāku, ātrdarbīgāku u.tml.

hovding-inflatable-airbag-collar

Malmē esošais „Hövding” ir neliels uzņēmums, kurā strādā tikai 20 inženiertehniskie speciālisti. Tādēļ zviedri atrada partneri, kas varētu palīdzēt uzlabot viņu drošības kapuci.

Japāņu „Nihon Plast” ir viens no lielākajiem gaisa drošības spilvenu piegādātājiem auto industrijai. Kompānijas sastāvā ietilpst 13 rūpnīcas (Japānā, Ķīnā, Indonēzijā, Taizemē, ASV un Meksikā) un 4 dizaina centri. Un tagad tas nolēmis izmēģināt spēkus arī velosipēdistu aizsardzības jomā. Atbilstoši noslēgtajam līgumam, zviedru un japāņu speciālisti izstrādās jaunas paaudzes „pneimokapuci”, ko plānots laist ražošanā jau 2016. gadā.