Jauns rekords uz pakaļējā rata pa ledu

Ryan_1

Pazīstamais amerikāņu kaskadieris un motobraucējs Rajens Suhaneks ir uzstādījis jaunu pasaules rekordu, braucot ar motociklu uz pakaļējā riteņa pa aizsalušu ezeru.

Rekordbrauciens notika Koškonongas ezerā Fortatkinsona pilsētiņas (Viskonsīnas štatā, ASV) pievārtē. Suhanekam ar savu „Kawasaki ZX-10R” izdevās sasniegt 109,5 jūdzes stundā, t.i., mums saprotamās vienībās – 176,22 km/h.

Ryan_4

Rajens pastāvīgi pilnveido savu meistarību, braucot ar motociklu uz pakaļējā riteņa, un labo paša uzstādītos rekordus. 2010. gadā viņam izdevās sasniegt 95 jūdzes stundā, bet pērn labākais dokumentētais rezultāts bija 108,9 jūdzes stundā.

Divas dienu garumā pirms jaunā pasaules rekorda uzstādīšanas notika treniņbraucieni un nācās cīnīties ar dažādām ķibelēm. Vienubrīd uznāca sniegputenis, kā rezultātā sniegs aizķepēja motocikla gaisa filtru. Pēc tam radās problēma ar priekšējās riepas radzēm – tās neturējās protektora gumijā un ne tikai krita ārā, bet bieži vien lidoja tieši radiatorā, vairākkārt sabojājot dzesēšanas sistēmu. Taču komanda nepadevās un beigu beigās tika sasniegts jauns rekords.

„Protams, esmu laimīgs, ka man izdevies uzstādīt jau trešo ātruma rekordu,” atzīstas Rajens. „Taču es esmu nolēmis turpināt trenēties, jo gribu pārsniegt 120 jūdžu (stundā) robežu.”

Taču šajā stāstā neparastākais ir tas, ka

Suhaneks ir invalīds ar ierobežotām kustību spējām.

2007. gadā viņš ar motociklu cieta avārijā. Ārsti bija spiesti amputēt viņa kreisās kājas pēdu un apakšstilbu. Taču tas nav mazinājis viņa entuziasmu un mīlestību pret motobraukšanu.

Fastest-wheelie-on-ice-record-set-by-Ryan-Suchanek-on-Kawasaki-ZX-10R-4