„Kawasaki” turbo jaunums

Kawa_1

Par galveno „pērli”, ko japāņu motociklu ražotājs „Kawasaki” prezentēja pagājušajā nedēļā notikušajā motociklu izstādē Ķelnē (Vācijā), kļuva jaunās paaudzes sporta baiks „H2R Ninja”.

Tā ievērojamākais tehniskais risinājums ir motors ar turbopūti. Tā maksimālā jauda ir 300 ZS, t.i., par 60 „zirgiem” vairāk nekā jebkuram no „MotoGP” sacīkšniekiem.

Kawasaki-Ninja-H2R-Hyperbike-5

„Kad mēs uzsākām „Ninja H2R” izstrādi, šī koncepta galvenā ideja bija panākt tādu paātrinājuma dinamiku,

ar kādu līdz šim nav saskāries neviens, pat vispieredzējušākais motociklists.

Viens no mūsu zīmola galvenajiem principiem ir –gandarījumu no brauciena un prieku no motocikla var gūt dažādos veidos, taču paātrinājums ir vispārliecinošākais no tiem,” teikts medijiem izplatītajā preses relīzē.

Nav ne mazāko šaubu, ka „Kawasaki” piedāvātie 300 ZS spēs nodrošināt nudien galvu reibinošu paātrinājumu.

Kawa_3

Runājot par „Ninja H2R” visintriģējošāko mezglu, proti, turbīnu, tiek uzsvērts, ka tā ir „Kawasaki” izstrādāta un pašu izgatavota. Tāpat japāņu kompānijas dizaineri ir izveidojuši arī oriģinālos sarežģītās konfigurācijas oglekļa šķiedras aptecētājus, kas lielos ātrumos palīdz saglabāt gaitas stabilitāti.

Ņemot vērā sportiskā modeļa augsti tehnoloģisko imidžu, mazliet arhaisks šķiet tērauda rāmja karkass („putnu būris”). Šeit loģiski būtu iederējies apjomīgs alumīnija rāmis vai pat konstrukcija, kurā kā nesošais elements ir integrēts arī motors (kā, piemēram, „Ducati Panigale”). Taču „Kawasaki” inženieri ir uzticējušies pārbaudītām vērtībām, pamatojot šādu izvēli ar to, ka no vienas puses rāmis ir pietiekami stingrs, bet no otras – pie salīdzinoši īsas riteņu bāzes tā elastība sēj nodrošināt precīzu vadāmību un prognozējamu uzvedību augstu ātrumu režīmos.

Ražotāja pārstāvji norāda, ka „Ninja H2R” ir sērijveida modelis, kas būs pieejams ikvienam, tomēr tas nav paredzēts izmantošanai uz koplietošanas ceļiem. Apauts bezprotektora sporta riepās, šāds baiks ir domāts ātruma vingrinājumiem trasē. Savukārt ikdienas lietošanai paredzēts „Ninja” modelis bez burta R modeļa apzīmējumā. Tā pirmizrāde paredzēta tikai pēc mēneša starptautiskajā motosalonā „EICMA 2014”, kas notiks Milānā.

Kawasaki-Ninja-H2R-Hyperbike-2

„Kawasaki” ziņo, ka „H2R Ninja” tirdzniecībā nonāks gada nogalē, un tā aptuvenā cena būs ne daudz, ne maz – 50 tūkstoši eiro.

Birkas: