„Kia” radījuši 18-collīgu projekcijas displeju

Kia_UCD_1

Kompānija „Kia” Lasvegasā notiekošajā starptautiskajā elektronikas izstādē „CES” prezentēja vairākas jaunas un interesantas izstrādnes auto elektronikas jomā.

Korejiešu ekspozīcijas galvenais jaunums bija revolucionārs multimediju sistēmas koncepts „User-centered Driver” (UCD). Tas ļauj vienā sistēmā apvienot un vienkārši kontrolēt gan auto vadības, gan komforta, gan izklaides un komunikācijas funkcijas.

Viens no UCD būtiskiem elementiem ir neparasti liela formāta projekcijas displejs – tā diagonāles garums ir 18”. Ar tā palīdzību iespējams attēlot praktiski visu auto vadītājam nepieciešamo informāciju. Taču komplektā paredzēts vēl viens – 12,3” skārienjutīgs monitors. Ar to paredzēts aizstāt tradicionālo auto mērinstrumentu bloku. Tas, aprīkots ar sistēmu, kas „vēro” vadītāja acis un spēj automātiski pielāgot attēlu, nodrošinot maksimāli efektīvu un ērtu informācijas uztveršanu.

Kia_UCD_2

Turklāt UCD kompleksā iekļauta arī žestu atpazīšanas funkcija,

kas ļauj vadītājam ar noteiktu (iepriekš ieprogrammētu) žestu – rokas vēzienu vai pirkstu kustības – palīdzību pārslēgt radio stacijas, „šķirstīt” mobilā telefona adrešu grāmatiņu, piekļūt GPS datiem u.tml.

Vēl viena satelītfunkcija, kas iekļauta „Kia UCD” kompleksā, ir viedtelefonu bezvadu uzlāde. Uz auto centrālā tuneļa (starp sēdekļiem) izveidots neliels laukumiņš, zem kura iebūvēta uzlādes ierīce. Tā darbojas, izmantojot elektromagnētiskās indukcijas principu.

Bez tam „Kia” izstādē demonstrēja arī balss vadības sistēmu, ar kuras palīdzību, izmantojot auto multimediju sistēmu, vadītājs var diktēt īsziņas tekstu un pēc tam nosūtīt to vajadzīgajam adresātam, vai arī, piemēram, iestatīt GPS maršrutu ar visiem nepieciešamajiem pieturas punktiem.

Birkas: