Ķīnieši izstrādājuši velohibrīdu

Qoros_ebique_2

Ženēvas autoizstādē līdzās automobiļu ekspozīcijai kompānija „Qoros Automotive” bija izstādījusi interesantu elektrocikla konceptu „eBIQE”.

Qoros_ebique_3

„Qoros eBIQE” ir savdabīgs motocikla un velosipēda hibrīds. To var pārvietot gan izmantojot muskuļu spēku, t.i., griežot pedāļus, gan arī ar elektromotora palīdzību. Turklāt arī elektriskajā režīmā, kolīdz braucējs sāk griezt pedāļus, viņš „ražo” papildu jaudu. Šī īpatnība ir lieliski izmantojama, piemēram, pārvietojoties kalnainos apvidos.

„eBIQE” ir aprīkots ar elektromotoru ar 12 kW (16 ZS) jaudu.

Tas ļauj attīstīt līdz 65 km/h lielu ātrumu. Elektroenerģija tiek uzkrāta litija-nanofosfāta akumulatoru baterijā. Tās kapacitāte ir 1,3 kWh. Atkarībā no braucēja līdzdalības (pedāļu mīšanas) elektriskajā režīmā ar to var veikt 80 līdz 120 km garu distanci. Pilnai  akumulatoru uzlādei no 240V sadzīves elektrotīkla ir nepieciešamas 80 minūtes.

Qoros_ebique_1

„Qoros” velohibrīda bāzes komplektā ietilpst kompakts multimediju centrs ar 5-collīgu TFT displeju un pieslēgumu internetam. Tas var darboties gan kā mērinstrumentu panelis, gan kā GPS vai personālais dators, ar kura palīdzību var piekļūt sociālajiem tīkliem (ak, cik tas mūsdienās kļuvis svarīgi!), gan arī kā bortdators, kas sniedz informāciju par braucamrīka stāvokli – enerģijas atlikumu, uzlādes gaitu, riepu spiedienu u.tml.

„Sakarā ar to, ka dažās Ķīnas lielpilsētās jau tiek ierobežota tradicionālo motociklu kustība, elektriskie spēkrati iemanto aizvien lielāku popularitāti,” teic „Qoros” dizaina direktors Gerds Hildebrands. „Šobrīd šīs valsts teritorijā apritē jau ir aptuveni 130 miljoni elektriskās piedziņas divriteņu braucamrīki. Šāda koncepcija kā mūsu „eBIQE” nodrošina komfortablu braucienu ne tikai uz darbu un atpakaļ. Šāda hibrīda īpašnieks var mierīgi doties arī ārpilsētas izbraukumos, tostarp aizraujošos bezceļa ceļojumos.”

Qoros_ebique_4

Birkas: