„KTM” laidīs ražošanā elektroskūteru

Ktm_01_672-458_resize

Austriešu mototehnikas ražotājs „KTM” oficiāli apstiprinājis, ka gatavo sērijveida ražošanai elektriskās piedziņas skūteru.

Šā gada martā Tokijas moto izstādē „KTM” prezentēja elektriskā skūtera konceptu „E-Speed”. Savukārt pirms pāris nedēļām Austrijas pilsētiņā Tulnā pie Donavas tas tika parādīts vietējai publikai, un „KTM” pārstāvji oficiāli paziņoja, ka šāds braucamrīks jau drīzumā tiks laists sērijveida ražošanā.

Skūters „KTM E-Speed” ir aprīkots ar tieši tādu pašu transmisiju un 4,36 kWh litija-jonu akumulatoru bateriju kā elektriskais motocikls „Freeride E”, kas kura izlaides sākums jau ir apstiprināts uz nākamā gada sākumu. Taču skūteru darbinās elektromotors ar 11 kW jaudu („Freeride E” – 22 kW) un 35 Nm griezes momentu. Tas nodrošinās 140-kilogramīgajam „rollerim” 80 km/h maksimālo ātrumu.

Ktm_01_672-458_1

Kā „E-Speed” prezentācijā izteicās „KTM” ražošanas attīstības direktors Haralds Plēkingers,

austriešu kompānijas prioritāte ir un arī turpmāk būs bezceļa sporta motociklu ražošana,

tādēļ kā pirmais ražošanā nonāks elektriskais krosinieks „Freeride E”. Taču arī pilsētas transportā „KTM” saskata nākotnes perspektīvas, tāpēc nolemts motociklam aprobētās tehnoloģijas izmantot arī šādam ikdienas braucamrīkam.

„E-Speed” nonāks tirdzniecībā pie „KTM” Eiropas dīleriem 2015. gadā.

Birkas: