„KTM” sola vairāk stabilitātes

ktm-adventure-1190-3-1380114241

Austriešu ražotājs „KTM” prezentējis motociklam paredzētu gaitas stabilitātes sistēmu, ko kā pirmais aprīkojumā ieguvis „Adventure 1190” 2014. gada modelis.

„Motorcycle Stability Control” (MSC) sistēmu „KTM” izstrādājis kopīgi ar vācu kompānijas „Bosch” elektronikas speciālistiem. Tā strādā saistībā ar bremžu ABS un vilkmes kontroles elektroniskajām sistēmām.

Speciāli devēji kontrolē veselu rindu dažādu parametru: riteņu griešanās ātrumu, motocikla sagāzumu, griezes momenta pieaugumu un bremzēšanas spēku. Sistēma apstrādā šos datus un vajadzības gadījumā automātiski ievieš nepieciešamās korekcijas.

Kā liecina „KTM” izplatītā informācija, „MSC”:

  • novērš riteņu izslīdēšanu, bremzējot līkumā;
  • mazina motocikla tieksmi iztaisnot trajektoriju, palēninoties līkumā;
  • novērš kritiena iespēju ekstremālas bremzēšanas gadījumā;
  • efektīvi sadala bremzēšanas spēku starp priekšējo un aizmugurējo riteni;
  • novērš motocikla aizmugures „peldēšanu” paātrināšanās laikā;
  • novērš aizmugurējā riteņa izslīdēšanu, paātrinoties līkumā.

Interesanti, ka nepieciešamo „MSC” aprīkojumu iespējams uzstādīt arī 2013. gada „Adventure 1190” un „Adventure 1190R” modeļiem.

ktm-adventure-1190-52

Šāda komplekta cena (Vācijā) ir 399 eiro.

„Visbiežāk motobraucēji krīt, manevrējot vai nekorekti izbraucot līkumu,” uzsver „Bosch” ritošās daļas kontroles ierīču nodaļas vadītājs Gerhads Štaigers. „Mūsu izveidotā „MSC” sistēma ļaus mazināt šādu nelaimes gadījumu skaitu.”

Jaunās paaudzes „KTM Adventure 1190”, aprīkoti ar „MSC” sistēmu tirdzniecībā nonāks šā gada decembrī. Tiek solīts, ka nākamgad „MSC” komplektācijā iegūs arī „Super Duke 1290” un vēl citi populārākie modeļi.

Birkas: