„Lexmoto” patīkami pārsteidz

lexmoto_zsx_125

Ķīnas motociklu ražotājs „Lexmoto” sācis sava jaunākā modeļa „ZSX 125” eksportu uz Eiropu.

Zīmīgi, ka Eiropā „Lexmoto” izstrādājums sagaidīts ar atsaucību. Vairāki eksperti jau atzīmējuši, ka tas pacēlis ķīniešu produkcijas kvalitātes latiņu jaunos augstumos, vienlaikus saglabājot krietni zemāku cenu nekā japāņu, vācu, itāļu un citiem konkurentiem.

„ZSX 125” izskatās visnotaļ mūsdienīgi.

Dizaina ziņā tas nedaudz atgādina „Suzuki Gladius”. Turklāt aprīkojumā ir lietie diski, daļēji elektronisks mērinstrumentu bloks. Tiesa, ieskatoties tuvāk, kļūst atklājas lētas plastmasas detaļas un daži visai primitīvas konstrukcijas mezgli, taču tas šajā cenu kategorijā ir piedodami.

Kā var nojaust no modeļa apzīmējuma, tam ir 125 cm3 viencilindra četrtaktu dzinējs ar gaisa dzesēšanu, kas attīsta 10,5 ZS jaudu (pie 8500 apgiezieniem), un piecpakāpju pārnesumkārba. Degvielas tvertnes tilpums – 18 litri. Riteņu bāze – 1330 mm, bet seglu augstums – 760 mm.

lexmoto_zsx_125_1

Neraugoties uz vienkāršo balstiekārtu un bremžu sistēmu (aizmugurē joprojām ir „trumulis”), populārā britu žurnāla „Bike” eksperti par „Lexmoto ZSX 125” gaitas īpašībām izsakās atzinīgi – brauc labi un stūrējas saprotami. Un, pēc visa spriežot, arī apstāties ar to var.

Eiropas tirgū „Lexmoto ZSX 125” maksā 1700 eiro.