„Lexus IS” iegūs turbomotoru

Lexus_is_11

Pēc visa spriežot, „Lexus” stratēģi nolēmuši negaidīt, līdz pienāks sedana „IS” modernizācijas laiks, bet dzinēju gammu atjaunināt jau šogad.

Populārais nozares interneta medijs „Automotive News” vēsta, ka japāņu kompānija savam D segmenta sedanam ir sagatavojusi divlitrīgu jaunās paaudzes turbomotoru, kas jau drīzumā ieņems līdzšinējā 2,5 l V6 atmosfēriskā dzinēja vietu.

Patiesībā runa ir par „Lexus” pirmo turbomotoru, kas pirmoreiz nonāca tirgū reizē ar mazo krosoveru „NX 200t”. Tagad agregāts ir pielāgots uzstādīšanai arī zem „IS” motora pārsega. Atšķirībā no brāļa-NX, kur četrcilindru dzinējs ir uzstādīts šķērsām un darbina priekšējos riteņus, „IS” sedana motortelpā tas būs novietots garenvirzienā un piedzīs aizmugurējās ass riteņus.

Lexus_is_12

Kā liecina japāņu ražotāja informācija, četrcilindru turbomotors ir ne tikai kompaktāks un vieglāks par „IS 250” izmantojamo V6 dzinēju, bet arī

par 30 ZS jaudīgāks, t.i., attīsta līdz 238 ZS.

„Automotive News” prognozē, ka „Lexus IS 200t” varētu nonākt tirdzniecībā jau rudens pusē. Japāņu kompānijas pārstāvji gan pagaidām oficiāli nav apstiprinājuši šo informāciju.

Birkas: