Logu skalošanas šķidruma tvertnēs vairojas bīstamas baktērijas

Kā izrādās, automobilis ir bīstams ne tikai kā potenciāls avāriju subjekts un vides piesārņotājs, bet arī kā patoloģisku mikroorganismu inkubators.

Amerikas Mikrobioloģu asociācija ir publicējusi Arizonas Valsts universitātes doktora Oto Švakes pētījumu, kurā zinātnieku grupa veikusi apjomīgu mikrofloras izpēti skolas autobusos, meklējot dažādus slimību izraisītājus un nosakot saslimstības riskus. Cita starpā konstatēts, ka aptuveni 75% no pārbaudītajiem autobusiem logu mazgāšanas šķidruma tvertnēs dzīvo un sekmīgi vairojas legionellas baktērijas. Tas vēl nebūtu nekas, bet brīžos, kad uz stikla tiek izsmidzināts logu mazgāšanas šķidrums, baktērijas caur ventilācijas sistēmu netraucēti nokļūst mašīnas salonā, radot reālus draudus vadītāja un pasažieru veselībai.

Informācijai: Legionella izraisa tā saucamo leģionāru slimību. Tā pirmo reizi aprakstīta 1976. gadā. Tā ir slimība, kuras simptomi atgādina smagu pneimoniju jeb plaušu karsoni. Interesanti, ka šī slimība vairāk apdraud vīriešus pēc 40 gadiem, smēķētājus, ar novājinātu imūnisistēmu.

Letālu gadījumu daudzums saslimušo vidū sastāda 20%.

Pat savlaicīgi konstatējot saslimšanu, ar moderno antibiotiku palīdzību izdodas glābt nebūt ne visus…

Legionellas baktērijas vairojas siltās, mitrās vietās kā, piemēram, kanalizācijas un apkures šahtās, ventilācijas un kondicionēšanas sistēmās, strūklakās, saunās u.tml. Izrādījies, ka arī auto logu mazgāšanas šķidruma tvertnes ir tām piemērotas.

Amerikāņu zinātnieki pagaidām nav devuši nekādas rekomendācijas cīņai ar legionellām auto logu šķidruma tvertnēs, taču uzsver, ka katrs inficētā šķidruma šļāciens uz stikla rada nopietnu smagas saslimšanas risku.