“Michelin” piedāvā „Tweel” arī komerctransportam

Michelin_tweel_1

Franču riepu ražotājs pēc pāris gadus ilgušas tehnoloģijas pilnveidošanas beidzot Pjedmontas rūpnīcā ASV ir palaidis sērijveida ražošanā komerctransportam paredzētu „bezgaisa” riepu „Tweel”.

Nosaukums radies, apvienojot angļu vārdus „tyre” un „wheel”. Būtībā tā ir nedalāma konstrukcija, kas apvieno gan auto riteņa disku, gan riepu.

Savulaik „Automedia.lv” jau rakstīja par šo neparasto „Michelin” konceptu – riteni, kam nav vajadzīgs gaisa pildījums, kam nav bīstamas traumas,

turklāt, kā apgalvo ražotāja pārstāvji, tas ir salīdzinoši ilgmūžīgs.

Pirms pusotra gada kompānija izgatavoja pirmo „Tweel” sērijveida modeli, kas bija paredzēts kompaktklases frontālajiem iekrāvējiem, bet tagad bezgaisa riepa pieejama arī vieglā komerctransporta lietotājiem.

Patiesībā „Tweel” ir oriģinālas konstrukcijas ritenis, kas sastāv no divām dažāda diametra tērauda aplocēm, kas savā starpā savienotas ar elastīgiem poliuretāna spieķiem. Riteņa diametrs ir 830 mm, bet protektora dziļums 3,5 mm. Kā liecina ražotāja izplatītā informācija, šāds ritenis spēj izturēt līdz 2 t slodzi.

Pagaidām nav pieejami neatkarīgu testu rezultāti, taču „Michelin” pārstāvji apgalvo, ka „Tweel” saķeres ziņā neatpaliek no tradicionālas konstrukcijas riepām.

Sākotnēji komerctransportam paredzētais „Tweel” modelis būs pieejams ASV tirgū, taču jau nākamā gada pirmajā pusē paredzēts šādas riepas sākt tirgot arī okeāna šajā krastā.

Birkas: