Nākamajā lukturu attīstības etapā… to varētu vairs nebūt

Lukturis_11

Elektronikas ražošanas kompānijas „Philips Automotive” pārstāvji izteikuši minējumu, ka nākotnes automašīnās nemaz nebūs nepieciešami starmeši.

„Philips” attīstības nodaļas vadītājs Lūkass Kūpers uzskata, ka lāzera gaismu lukturi varētu kļūt par apgaismes tehnikas evolūcijas pēdējo posmu. Viņš uzskata, ka aktīva automašīnu autonomo vadības sistēmu attīstība izmainīs mūsu priekšstatu par automašīnu standarta komplektāciju, tostarp no lukturiem klasiskajā izpratnē drīzumā vispār varēsim atteikties.

Un šāds stāvoklis varētu iestāties jau 2020. gadā.

Proti, pašgājējas automašīnas pārvietosies, izmantojot datus, ko centrālajam vadības blokam piegādās dažādi informācijas avoti – raidītāji, sensori u.tml.– tādēļ ārējais apgaismojums tām vairs nebūs vajadzīgs. Ierasto lukturu vietu nākotnes automobiļos ieņems radari un infrasarkano staru kameras, kas „vēros” telpu mašīnas priekšā.

Kūpers min vēl vienu iemeslu, kādēļ nav gaidāma revolūcija apgaismes tehnikas jomā. Runa ir par nepieciešamību pilnveidot esošās tehnoloģijas. Lieta tāda, ka šobrīd tirgū ienāk tādas progresīvas starmešu sistēmas kā diožu lampas un jaunākais modes kliedziens – lāzera gaismas. Taču vairāk nekā 90% moderno automašīnu ir aprīkotas ar halogēnu gaismām. Lai jaunās tehnoloģijas padarītu par masveidīgām, ir nepieciešami daudzi gadi un milzums līdzekļu. Kamdēļ gan tos tērēt, ja šīm tehnoloģijām nav nākotnes…