Nākotnes skūteris – vienkāršs kā lego

Smartscooter_3

Eiropā mazpazīstama Taivānas enerģētiskā kompānija „Gogoro” Lasvegasas starptautiskajā elektronikas izstādē „CES 2015” prezentējuši interesantu viedskūtera konceptu „Smartscooter”.

Mazais braucamrīks ir paredzēts izmantošanai lielpilsētas vidē. Tā masa ir tikai 112 kg, bet aprīkojumā elektromotors ar 6 kW jaudu un 25 Nm griezes momentu, kas ļauj „Smartscooter” attīstīt līdz 95 km/h lielu ātrumu. Ražotāja pārstāvji norāda, ka, pārvietojoties ar 40 km/h, tā gaitas rezerve būs aptuveni 95 km.

Smartscooter_5

Skūtera konstrukcijas pamatā ir viegls, bet izturīgs alumīnija rāmis. Ritošā daļa veidota pēc tradicionālas shēmas, kur priekšējais ritenis stiprināts konsoles tipa dakšā, bet aizmugurējais pie monolītas svārssviras, kuras gaitu kontrolē horizontāli novietots monoamortizators. Priekšējam ritenim uzstādīts 205 mm diametra bremžu disks un skava ar diviem darba cilindriem, bet aizmugurē – 162 mm bremžu disks un viencilindra suports.

Smartscooter_6

„Gogoro” inženieri ir radījuši speciālu viedtālruņa aplikāciju, kas ļauj kontrolēt visus galvenos „Smartscooter” parametrus un veikt nepieciešamos sistēmu iestatījumus. Faktiski ar to viedtālrunis tiek padarīts par skūtera bortdatoru.

Taču interesanti, ka

šis koncepts ir tikai kāda apjomīgāka „Gogoro” projekta „blakusprodukts”.

Smartscooter_4

Taivānas kompānijai ir ambiciozs plāns, kas paredz ASV izveidot plašu un visaptverošu ātrās uzlādes un akumulatoru maiņas punktu „GoStation” tīklu. Kā vēsta medijs „Businessinsider”, kompānija grib attīstīt komplicētu enerģētisko tīklu visās ASV lielpilsētās un nozīmīgākajos biznesa centros.