„Nissan” apkārtskata monitoru ievieš arī mazauto „Note” aprīkojumā

Nissan Around View Monitor 1

Pagājuši tie laiki, kad modernas drošības tehnoloģijas bija pieejamas tikai premium grupas automobiļos. Tā piemēram „Nissan” ziņojis, ka pat mazauto segmentā, proti martā Ženēvā prezentētajai „Nssan Note” būs pieejama 360 grādu apkārtskata monitoru sistēma.

Cilvēka redzes lauks vidēji ir ap 120 grādi, bet „Note” autovadītāji ar minētās apskārtskatu sistēmas palīdzību varēs sekot visam, kas notiek ne tikai auto priekšā, kur vērsts vadītāja skats, bet arī visās sānu zonās un pat aizmugurē.

Ja apkārtskata monitoru sistēmu jeb Around View Monitor citos – lielāka izmēra „Nissan” modeļos (piemēram „Qashqai”) pazīstam jau vismaz no 2011.gada, tad „Note” nudien ir pirmais „Nissan” automobilis, kas aprīkots ar pilnu „drošības vairoga” tehnoloģiju kompleksu.

„Drošības vairogs” ietver sānu „aklās” zonas brīdinājuma sistēmu, brīdinājumu par izbraukšanu no savas braukšanas joslas un kustīgu objektu noteikšanu ar auto aizmugurē iebūvētas liekto lēcu kameras palīdzību. Šī

platleņķa kamera, kas novietota tieši zem hečbeka aizmugures loga, nodrošina vairāk nekā 180 grādu redzamību un kļūst par „acīm pakausī”.

Ņemot vērā, ka tieši auto aizmugurē pastiprināti krājas netīrumi, kamera aprīkota pat ar pašnotīrīšanas mehānismu, lai vadītājs salona monitorā vienmēr redzētu skaidru attēlu.

Nissan Around View Monitor 2

Apkārtskata monitoru sistēmā izmantotas vēl trīs kameras – vien pie priekšējās falšrestes un pa vienai katrā sānu spogulī. Tādējādi autovadītājs iegūst skatu uz automobili it kā no „putna lidojuma”, jo mērinstrumentu panelī iebūvētā 5,8 collu ekrānā attēlojas viss 360 grādu apkārtskats.

„Nissan” uzsver, ka „Note” ir pirmais automobilis savā segmentā, kas piedāvā tamlīdzīgu aprīkojumu. Jaunās „Note” pirmās piegādes Eiropā paredzētas šā gada rudenī, precīzāks laiks ir atkarīgs no katra konkrētā tirgus.

Birkas: