„Nokian” prezentē pirmo ekomobiļiem paredzēto ziemas riepu

New_Nokian_Hakkapeliitta_R2_BMWi3_018

Koncerns „Nokian Tyres” ir radījis līdz šim energotaupīgāko ziemas riepu modeli, kas domāts izmantošanai elektriskās piedziņas un hibrīdautomobiļiem.

Jaunais modelis „Nokian Hakkapeliitta R2” atbilstoši Eiropas riepu marķējumam atbilst A degvielas ekonomijas klasei, kas uzskatāms par somu inženieru lielisku sasniegumu šajā jomā. Tiesa, šobrīd tādas riepas pieejamas tikai izmērā 155/70 R19 84Q, jo tās primāri paredzētas pilsētas automobilim „BMW i3”.

pervaya-v-mire-zimnyaya-shina-dlya-ekomobiley-7

Kā liecina ražotāja informācija, salīdzinājumā ar citiem ziemas riepu modeļiem

„Hakkapeliitta R2” rites pretestība ir par 30% mazāka,

kas ļauj taupīgāk izlietot akumulatora elektroenerģijas rezerves. Lai sasniegtu šādu rezultātu kompānijas speciālistiem nācās izveidot un ražošanas procesā izmantot pilnīgi jauna sastāva gumijas maisījumu, kam piešķirts nosaukums „Intelligent eSilica”. Tas saglabā elastību plašā temperatūras diapazonā, nodrošinot labu noturību gan uz ledus, gan sniega un slapja asfalta seguma..

Nokian_Hakkapeliitta_R2_BMWi3_a

„Mūsu jaunā tehnoloģiskā koncepcija padara riepu stingru un saturīgu, kas komplektā ar inovatīvajiem materiāliem minimizē tās sakaršanu un iekšējās deformācijas. Rezultātā esam līdz rekordzemam līmenim samazinājuši rites pretestību. Nākotnē mēs plānojam izmantot šādu tehnoloģiju arī citiem „Nokian Tyres” ziemas riepu modeļiem,” teic kompānijas produktu attīstības menedžeris Jarno Ahvenlammi.

Gumijas sastāvam piejauktā rapšu eļļa padarījusi protektoru izturīgāku ne tikai pret nodilumu, bet arī pret mehāniskiem bojājumiem, turklāt tiek uzsvērts, ka tā paaugstina saķeri uz sablietēta sniega.

Izmantojot agresīvu bultveida virzienprotektoru, kā arī tādus jau praksē pārbaudītus risinājumus kā pašpiesūcošās lameles un mikroskopisku kristālisku daļiņu piejaukumu gumijas sastāvam („Nokian Cryo Crystal”), somu kompānijas speciālistiem izdevies panākt labu vadāmību un prognozējamu uzvedību ziemas ceļa apstākļos.

„Nokian” informācija liecina, ka „Hakkapeliitta R2” (155/70R19 84Q) nonāks tirdzniecībā jau 2015. gada janvārī. Savukārt martā tiks laista klajā tās modifikācija 215/45 R20 95R XL, kas paredzēta „BMW i8”.

pervaya-v-mire-zimnyaya-shina-dlya-ekomobiley-6

Birkas: